مطالب پر بازدید
طرز تهیه مربای سیب سبز خوشمزه و مخصوص خانگی

طرز تهیه مربای سیب سبز خوشمزه و مخصوص خانگی

طرز تهیه مربای سیب سبز مربای سیب سبز یکیک از انواع مرباهای خوشمزه و نوین بین المللی است که با طعم ها و دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه مارمالاد سیب حرفه ای برای انواع شیرینی و کیک

طرز تهیه مارمالاد سیب حرفه ای برای انواع شیرینی و کیک

طرز تهیه مارمالاد سیب مارمالاد سیب یکی از انواع مارمالادهای پر مصرف و بین المللی است که معمولا برای صبحانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی …

طبع پرتقال برای مزاج‌های مختلف + تأثیر مصلح‌های پرتقال

طبع پرتقال برای مزاج‌های مختلف + تأثیر مصلح‌های پرتقال

طبع پرتقال طبع پرتقال در طب سنتی به میزان قابل توجهی به طعم آن وابسته است و می‌تواند از ترش تا شیرین متغیر باشد، که این امر تأثیرات مختلفی بر سلامتی دارد. …

طرز تهیه پوره سیب خوشمزه و سالم به روش خانگی

طرز تهیه پوره سیب

طرز تهیه پوره سیب , طرز تهیه پوره سیب برای نوزاد

پوره سیب یکی از انواع فراورده های میوه سیب است که آنرا می توان جایگزین تخم مرغ یا روغن درون برخی کیک ها و شیرینی ها کرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پوره سیب در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم پوره سیب
سیب۲ عدد
آب‌ لیمو ترش تازه۱ قاشق غذاخوری
چوب دارچین۱ تکه بزرگ
آب½ پیمانه
نمکنوک قاشق‌ چایخوری

طرز تهیه پوره سیب

مرحله اول

برای تهیه پوره سیب به روش خانگی در ابتدای کار سیب ها را شسته، سپس پوست و هسته شان را جدا می کنیم. حالا سیب ها را به صورت مکعبی متوسط خرد کرده و درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

حالا آب لیمو ترش تازه را به همراه چوب دارچین، آب و نمک به قابلمه اضافه کرده و قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم سیب به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت بماند تا کاملا پخته و نرم شود.

مرحله سوم

پس از گذشت این زمان قابلمه را از روی حرارت برداشته، سپس چوب دارچین را از قابلمه خارج می کنیم. حالا سیب را با گوشت کوب برقی به خوبی میکس می کنیم تا پوره شود و اجازه می دهیم کاملا خنک شود.

مرحله چهارم

در صورت نبود گوشت کوب برقی سیب را با گوشت کوب می کوبیم و پوره می کنیم. زمانی که پوره سیب خنک شد، آنرا درون یک ظرف درب دار ریخته و درون یخچال به مدت ۱ هفته تا ۱۰ روز نگهداری می کنیم. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : جمعه 28 مرداد 1401
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.