طرز تهیه شیره انگور خوشمزه و سنتی به روش هزاوه اراک

طرز تهیه شیره انگور خوشمزه و سنتی به روش هزاوه اراک

طرز تهیه شیره انگور شیره انگور یکی از انواع فراورده های میوه انگور است که در شهرهای مختلف با روش های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه سس مایونز خوشمزه و مخصوص صنعتی در منزل

طرز تهیه سس مایونز خوشمزه و مخصوص صنعتی در منزل

طرز تهیه سس مایونز سس مایونز یکی از انواع سس های معروف و پر مصرف در سراسر جهان است که به همراه انواع سالاد ها و غذاها سرو می شود، برای مشاهده …

طرز تهیه رب آلبالو خوشمزه و فوری با روش سالم و خانگی

طرز تهیه رب آلبالو خوشمزه و فوری با روش سالم و خانگی

طرز تهیه رب آلبالو رب آلبالو، یک رب ترش و بسیار خوشمزه و کاربردی برای خورشت آلو و مرغ آلبالویی است. یا حتی می توان داخل غذاهایی که نیاز به ترشی داشته …

طرز تهیه ترشی پیاز و گوجه فرنگی

ترشی پیاز و گوجه فرنگی , طرز تهیه ترشی پیاز و گوجه فرنگی

ترشی پیاز و گوجه فرنگی یکی از انواع ترشی های ساده و بسیار خوشمزه ایرانی است که با سرکه انگور درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی پیاز و گوجه فرنگی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترشی پیاز و گوجه فرنگی
گوجه فرنگی۴ عدد
پیاز۳ عدد
سیر۱۰ حبه
سرکه انگور½ فنجان
نمک دانه درشت۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ترشی پیاز و گوجه فرنگی

مرحله اول

برای تهیه ترشی پیاز و گوجه فرنگی خوشمزه و فوری ابتدا پوست پیازها را می گیریم، سپس آنها را به صورت حلقه ای با قطر یکسان برش می زنیم. در ادامه گوجه فرنگی ها را می شوییم و با یک دستمال تمیز خشک می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله قسمت های اضافی گوجه فرنگی ها را خارج می کنیم، سپس آنها را نیز به صورت حلقه ای با قطر یکسان خرد می کنیم. در ادامه یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم و آنرا می شوییم، سپس با دستمال خشک می کنیم.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که برای تهیه انواع ترشی ها توصیه می شود که از ظروف شیشه ای با درب فلزی استفاده شود، چون ظروف پلاستیکی علاوه بر زیان هایی که دارند، باعث کپک زدن زودتر ترشی نیز می شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله یک لایه پیاز در ظرف می چینیم، سپس یک لایه گوجه فرنگی بر روی پیازها می چینیم. در ادامه دو حبه سیر روی گوجه فرنگی ها قرار می دهیم. مواد را به همین ترتیب به صورت لایه ای درون شیشه می ریزیم.

مرحله پنجم

پس از اینکه تمام مواد ترشی را درون شیشه ریختیم، ۱ قاشق غذاخوری نمک دانه درشت روی مواد می ریزیم. در ادامه سرکه انگور را داخل شیشه می ریزیم و  باقی شیشه را با آب جوشیده خنک پر می کنیم.

مرحله ششم

البته ما برای تعادل در طعم ترشی این کار را انجام دادیم، برای تند و تیز تر شدن ترشی می توانیم مقدار سرکه را افزایش دهیم. در ادامه درب ظرف را محکم می بندیم و در یخچال قرار می دهیم. سه روز بعد ترشی آماده مصرف است.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 16 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.