طرز تهیه کرم طالبی خوشمزه و مخصوص ژله ای با خامه

طرز تهیه کرم طالبی خوشمزه و مخصوص ژله ای با خامه

طرز تهیه کرم طالبی کرم طالبی یک کرم میوه ای است که با استفاده از پودر ژلاتین تهیه می شود. این دسر از خامه و پوره طالبی تهیه می شود. طالبی یکی …

طرز تهیه دسر سیب خوشمزه و لاکچری با شیر و دارچین

طرز تهیه دسر سیب خوشمزه و لاکچری با شیر و دارچین

طرز تهیه دسر سیب دسر سیب یکی از انواع دسرهای خوشمزه بین المللی است که با مواد بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه دسر حلاالزنقات خوشمزه و ساده به روش عربی

طرز تهیه دسر حلاالزنقات خوشمزه و ساده به روش عربی

طرز تهیه دسر حلاالزنقات دسر حلاالزنقات یکی از انواع دسرهای محبوب عربی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر …

طرز تهیه معجون خرمایی

معجون خرمایی , طرز تهیه معجون خرمایی , دستور پخت معجون خرمایی

معجون خرمایی یکی از انواع معجون های خوشمزه و بسیار مقوی جنوب کشورمان است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه معجون خرمایی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم معجون خرمایی
خرمای بدون هسته½ پیمانه
نمک۱ پنس
دارچین۱ قاشق چایخوری
وانیل½ قاشق چایخوری
میوه یا پودر نارگیل⅓ پیمانه
پسته¼ پیمانه
بادام¼ پیمانه
گردو¼ پیمانه

طرز تهیه معجون خرمایی

مرحله اول

برای تهیه معجون خرمایی توصیه می کنیم از خرمای کبکاب استفاده شود تا در پایان نتیجه رضایت بخش تری داشته باشیم. برای شروع ابتدا هسته های خرما را خارج می کنیم، سپس پوست اضافی خرماها را جدا می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله خرماها را پس از آماده کردن درون میکسر یا مخلوط کن می ریزیم. در ادامه نمک را به همراه دارچین، وانیل، تکه های میوه نارگیل یا پودر نارگیل، مغز پسته، مغز بادام و مغز گردو به مخلوط کن اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد را به خوبی میکس می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه داخل یک سینی لبه دار یا یک قالب مربعی را با کاغذ روغنی به طور کامل پوشش می دهیم، سپس مایه معجون را داخل سینی یا قالب می ریزیم.

مرحله چهارم

در این مرحله یک قاشق را با کمی آب خیس می کنیم، سپس با پشت قاشق مواد را به صورت یکدست درون قالب پخش می کنیم و کمی فشار می دهیم تا به خوبی فشرده شوند. پس از آماده شدن معجون، آنرا درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله پنجم

پس از گذشت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت که مواد به خوبی خودشان را گرفتند، قالب را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک کارد تیز را با کمی آب نمدار می کنیم. در ادامه معجون را به صورت مربعی یا لوزی برش می زنیم.

مرحله ششم

در صورتی که تمایل داشته باشیم معجون خرمایی ما ظاهر مجلسی تری داشته باشیم، می توانیم از یک کاتر با طرح دلخواه استفاده کنیم. حتما کاتر را قبل از قالب زدن معجون باید خیس کنیم تا معجون به آن نچسبد.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 8 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.