طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی و سنتی غلیظ در منزل

طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی و سنتی غلیظ در منزل

طرز تهیه رب گوجه فرنگی رب گوجه فرنگی یکی از پر مصرف ترین چاشنی های غذایی در سراسر جهان است که هم به عنوان طعم دهنده و هم به عنوان رنگ دهنده …

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی خوشمزه و مجلسی به روش مشهدی

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی خوشمزه و مجلسی به روش مشهدی

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی ترشی گوجه فرنگی یکی از انواع ترشی های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه مربای کیوی خوشمزه و مجلسی به روش اصیل شمالی

طرز تهیه مربای کیوی خوشمزه و مجلسی به روش اصیل شمالی

طرز تهیه مربای کیوی مربای کیوی یکی از انواع مرباهای خاص و مجلسی ایرانی است که مانند دیگر مرباها به عنوان صبحانه سرو میشود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی …

طرز تهیه شیره توت سفید

شیره توت سفید , طرز تهیه شیره توت سفید , دستور پخت شیره توت سفید

شیره توت یکی از شیره های مفیدی است که می تواند همراه با صبحانه یا ارده مصرف شود. شیره توت برای کاهش استرس و افزایش قوای جنسی توصیه می شود. همچنین سر شار از ویتامین A بوده و باعث افزایش و تقویت بینایی می شود. این شیره برای درمان کم خونی و فقرآهن توصیه می شود. می توان با ترکیب سه شیره یعنی شیره توت و انگور و خرما، مقدار آهن بدن کودکان را به راحتی تامین نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیره توت سفید در ادامه با سایت اموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیره توت سفید
توت سفید یا قرمز۱ کیلو گرم
آب۴ لیوان

طرز تهیه شیره توت سفید

مرحله اول

برای تهیه این شیره خوشمزه، ابتدا توت سفید را پاک می کنیم و در حدی که خاک آن گرفته شود، می شوییم. توت ها را نباید زیاد شست وگرنه مزه آن از بین می رود و توت مزه آب می گیرد. وقتی که توت ها شسته شد درون یک آبکش می ریزیم تا آب اضافه آن خارج شود.

مرحله دوم

توت ها را درون یک قابلمه ریخته و روی حرارت قرار می دهیم. حدود ۳ تا ۴ لیوان آب به آن اضافه کرده و می گذاریم با حرارت زیاد بجوشد. وقتی که آب توت ها جوشید، شعله را کم می کنیم و زمان می دهیم تا توت ها پخته و له شود.

مرحله سوم

تقریبا بین ۱ تا یک و نیم ساعت زمان لازم است تا توت ها کامل پخته شود. در این بازه زمانی، کف روی آن را با قاشق می گیریم. وقتی توت ها پخته و له شد، آن را درون یک توری فلزی یا صافی فلزی می ریزیم و با گوشت کوب آن را له می کنیم تا آّب آن کامل خالی شود.

مرحله چهارم

سپس آب خارج شده را با دستمال تنظیف صاف کرده و درون قابلمه می ریزیم و می گذاریم بجوشد و غلیظ شود. کف روی آن را مدام می گیریم. بعد از حدود ۱ ساعت که جوشید و شیره غلیظ شد، آن را از روی حرارت برداشته و داخل شیشه یا ظرف مورد نظر می ریزیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 17 تیر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.