طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ شیرینی پفکی که با نام مرنگ هم شناخته می شود یکی از شیرینی های ساده فرانسوی است که نیاز به پخت ندارد، برای مشاهده این آموزش شیرینی …

طرز تهیه نان پیشی خوشمزه به روش ترکیه ای با سیاه دانه

طرز تهیه نان پیشی خوشمزه به روش ترکیه ای با سیاه دانه

طرز تهیه نان پیشی با سیاه دانه نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ …

طرز تهیه شیرینی چوروس خوشمزه و مخصوص به روش اسپانیایی

طرز تهیه شیرینی چوروس خوشمزه و مخصوص به روش اسپانیایی

طرز تهیه چوروس چوروس یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور اسپانیا می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی …

طرز تهیه شیرینی لینزر کوکی

طرز تهیه شیرینی لینزر کوکی طرز تهیه شیرینی تاج لینزر طرز تهیه شیرینی لینزر آلمانی

این شیرینی جزو شیرینی های پذیرایی و برای عید نوروز توصیه می شود. این شیرینی علاوه بر خوشمزگی، بسیار لطیف است و به راحتی در خانه تهیه می شود. این شیرینی ها، شیرینی ها فیلینگی هستند که با مارمالاد یا بریلو یا کرمفیل می توان بین شیرینی ها را فیلینگ کرد. هر تعداد شیرینی تهیه شد، از آن جا که دوتا شیرینی بهم می چسبد، تعداد آن نصف می شود. این شیرینی ها به خاطر بافتی که دارد و مشابه کوکی است، به نام لینزر کوکی نام گذاری شده است.

مواد لازم شیرینی لینزر کوکی
کره۱۶۰ گرم
پودر قند۱۳۰ گرم
آرد۲۳۵ گرم
تخم مرغ۱ عدد
پودر بادام۱۰۰ گرم
وانیلیک هشتم قاشق چای خوری
نمککمی
مارمالاد، بریلو یا کرمفیلبه میزان لازم

دستور پخت شیرینی لینزر کوکی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی آلمانی لینزر کوکی ابتدا یک کاسه بر می داریم. کره را درون آن می ریزیم و با همزن می زنیم. سپس کم کم پودر قند را اضافه کرده و با همزن می زنیم تا مخلوط کرمی و پوک شود. همزدن ممکن است حدود ۵ دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به کره اضافه می کنیم. وانیل می زنیم و دوباره با همزن می زنیم تا کامل مخلوط شود. نمک و پودر بادام و آرد را در یک کاسه دیگر مخلوط کرده و الک می کنیم. سپس کم کم مخلوط آرد را به مواد تخم مرغی اضافه می کنیم.

مرحله سوم

سپس با لیسک به آرامی هم می زنیم تا مواد یکدست شوند. توجه داشته باشید که بایدآنقدر آرد اضافه کنیم تا خمیر لطیفی بدست آید و به دست نچسبد. خمیر را درون یک نایلون فریزری قرار می دهیم و می گذاریم حدود نیم ساعت درون یخچال استراحت کند.

مرحله چهارم

بعد از استراحت، سطح کار را آرد پاشی می کنیم. در ادامه خمیر را روی سطح کار با وردنه با قطر یکسان به صورت کاملا یکدست پهن می کنیم. ضخامت خمیر تقریبا نیم سانت باشد کافی است. سپس با کاتر دلخواه، قالب می زنیم.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که این نوع شیرینی به صورت دوتایی است و بین آن مارمالاد یا بریلو یا کرمفیل مالیده می شود. بنابراین می توانیم به سلیقه خود با مهر روی خمیر نقش دهیم. سینی فر را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی پهن می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله کمی روغن هم روی کاغذ می مالیم تا چرب شود و شیرینی به کاغذ نچسبد. سپس شیرینی ها را که کاتر زده و مهر زدیم، با فاصله داخل سینی فر قرار می دهیم. فر را از قبل با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد گرم می کنیم.

مرحله هفتم

سپس سینی فر را درون فر با همان دما قرار می دهیم و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپزد. بعد از پخت، سینی را از فر خارج کرده و کنار می گذاریم تا از حرارت بیفتد و خنک شود. شیرینی ها را به آرامی از روی کاغذ روغنی جدا می کنیم و کنار می گذاریم تا کامل خنک شود.

مرحله هشتم

سپس یکی از شیرینی ها را برداشته پشت آن را مارمالاد یا بریلو یا کرمفیل می مالیم. بستگی به سلیقه و ذائقه دارد. سپس شیرینی دیگر را روی آن قرار می دهیم. شیرینی ها را درون یک ظرف در دار در یخچال نگهداری می کنیم.

مطالب پیشنهادی

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 26 اسفند 1399
ثبت‌نام رژیم گروهی با تخفیف ویژه

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.