طرز تهیه سوهان عسلی خوشمزه با مغز دلخواه به روش بازاری

طرز تهیه سوهان عسلی خوشمزه با مغز دلخواه به روش بازاری

طرز تهیه سوهان عسلی سوهان عسلی یکی از انواع آبنبات های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که بیشتر در عید نوروز استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی ترد و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه شیرینی بهشتی خانگی ترد و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه شیرینی بهشتی شیرینی بهشتی یکی از شیرینی های محبوب ایرانی است که از شیرینی های مخصوص عید نوروز هم محسوب می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله نرم و خشک با پیمانه

طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله نرم و خشک با پیمانه

طرز تهیه شیرینی کشمشی شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی ها بسیار پر طرفدار ایرانی است که مانند انواع کیک به همراه چای سرو می شود. برای مشاهده این آموزش آشپزی در …

طرز تهیه کیک بیسکوییت لیمویی

طرز تهیه کیک بیسکوییت لیمویی یخچالی

کیک بیسکوییت لیمویی یک کیک یخچالی محسوب می شود که نیاز به فر و پخت ندارد. مواد فیلینگ که از خامه قنادی و پنیر خامه ای تشکیل شده است. لایه های بین بیسکوییت ها را از آن پر می کنیم. این کیک وقتی داخل یخچال استراحت کند بافت خوبی پیدا می کند. همچنین تقربیا مشابه تیرامیسو است. این کیک را می توان به عنوان دسر یا عصرانه میل نمود.

مواد لازم کیک بیسکوییت لیمویی
خامه زده شده۹۴۰ گرم
رنده پوست لیموی تازه۲ قاشق غذا خوری
پنیر خامه ای۴۵۰ گرم
آویشن تازه خرد شده۲ قاشق غذا خوری
بیسکوییت وانیلی یا لیمویی۲۵۰ گرم
عسلسه چهارم فنجان
آب لیمو ترش تازه۶ قاشق غذا خوری

دستور کیک بیسکوییت لیمویی

مرحله اول

برای تهیه کیک بیسکویت لیمویی خوشمزه و مخصوص ابتدا یک کاسه بر می داریم و خامه قنادی که در یخچال نرم شده است را درون کاسه می ریزیم و با همزن برقی آن قدر می زنیم که فرم بگیرد و رد پره های همزن روی خامه بماند.

مرحله دوم

در این مرحله آویشن خرد شده و رنده پوست لیمو را به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا سبک و یکدست شود. سپس خامه ها را کنار می گذاریم. در یک کاسه دیگر، پنیر خامه ای را همراه با آب لیمو و عسل مخلوط می کنیم و با همزن می زنیم تا سبک شود.

مرحله سوم

سپس خامه فرم گرفته را به آن اضافه می کنیم و به آرامی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند. سپس در یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند و طعم آن ها با هم تلفیق شود. برای مونتاژ کیک، ابتدا یا ۱۲ عدد بیسکوییت شروع میکنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله یک لایه بیسکوییت را به صورت یکدست در کف ظرف می چینیم. سپس یک لایه خامه روی بیسکوییت ها قرار می دهیم و انرا صاف می کنیم. سپس لایه دیگر بیسکوییت و خامه را می ریزیم. انقدرادامه می دهیم تا به ارتفاع دلخواه برسد.

مرحله پنجم

در این مرحله لایه آخر را خامه می ریزیم و آنرا به صورت یکدست پخش می کنیم. حداقل سه ساعت یا تا زمان سرو درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند. در زمان سرو آن رابا میوه های شیرین مانند توت فرنگی یا لایه های پرتقال و آویشن تازه تزیین می کنیم.

مطالب پیشنهادی

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 1 فروردین 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.