طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان فوری و خوشرنگ با خواص فراوان

طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان

طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان و بهار نارنج و به لیمو و عناب و دارچین و سنبل الطیب خواص دمنوش گل گاوزبان

دمنوش گل گاو زبان یکی از انواع دمنوش های پر طرفدار و محبوب در سراسر جهان است که با دستورها و مواد متنوعی تهیه می شود. دمنوش گل گاو زبان به دلیل اینکه دارای خاصیت آرامبخش طبیعی می باشد با نام دمنوش آرامش هم شناخته می شود موادی که در تهیه این دمنوش استفاده می شود اختیاری است و می توانیم از انواع مواد غذایی برای طعم دهی به این دمنوش استفاده کنیم. نکته دیگر در مورد دمنوش گل گاو زبان این است که این دمنوش خوشمزه و مفید را می توانیم به سلیقه خود به صورت داغ یا سرد سرو کنیم، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم دمنوش گل گاو زبان
گل گاو زبان3 قاشق غذاخوری
گل محمدی خشک4 عدد
آب جوش1 لیوان
لیمو ترش1 عدد
نبات1 تکه

دستور تهیه دمنوش گل گاو زبان

مرحله اول

برای تهیه دمنوش آرامش ابتدا گل گاوزبان را داخل فرنچ پرس می ریزیم. در صورتی که فرنچ پرس در دسترس نداریم گل گاو زبان را درون یک قوری کوچک می ریزیم، سپس گل محمدی ها را به آن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله آب جوش را اضافه می کنیم و فرنچ پرس را کنار می گذاریم تا گل گاو زبان دم بکشد و رنگ آن بنفش شود. در صورتی که بخواهیم این دمنوش را درون قوری درست کردیم پس از اینکه مواد را داخل قوری ریختیم آنرا روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله سوم

بهتر است قوری را روی بخرا آب کتری یا سماور قرار دهیم تا دمنوش دم بکشد. پس از گذشت 10 تا 15 دقیقه دمنوش ما اماده است. حالا دم نوش را درون فنجان مورد نظرمان می ریزیم و به همراه نبات سرو می کنیم.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: انواع نوشیدنی
بروز رسانی توسط در یکشنبه 21 دی 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.