طرز تهیه دسر قهوه خوشمزه و مجلسی به روش فرانسوی

طرز تهیه دسر قهوه

طرز تهیه دسر قهوه ساده با ژلاتین xvc jidi nsv ri i

دسر قهوه یکی از انواع دسرهای خوشمزه بین المللی است که با دستورها و مواد متنوعی تهیه می شود. این دسر خوشمزه علاوه بر اینکه طعم فوق العاده خاص و خوشمزه ای دارد، ظاهری شیک و مجلسی دارد که می توانیم از آن برای مجالس و مهمانی های خود استفاده کنیم. البته باید توجه داشته باشید که بهتر است این دسر را برای کسانی سرو کنید که با قهوه آشنایی داشته باشند و طعم آنرا بپسندند. در تهیه این دسر از شکر هم استفاده می شود که طعم سر را ملایمتر کند، در صورت تمایل می توانیم مقداری شکر را نسبت به ذائقه خود کم یا زیاد کنیم که سلیقه ای می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
قهوه آماده2.5 پیمانه
شکر5 قاشق سوپخوری
آب سرد8 قاشق سوپخوری
پودر ژلاتین¼ پیمانه

دستور تهیه دسر قهوه

مرحله اول

برای تهیه دسر قهوه لاکچری ابتدا آب سرد را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پودر ژلاتین را به آن اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا با هم ترکیب شوند. در ادامه کاسه را کنار می گذاریم تا مخلوط ژلاتین به صورت اسفنجی شود.

مرحله دوم

در این مرحله کتری را پر زا آب می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش بیاید، سپس کاسه محتوی ژلاتین را روی بخار آب کتری قرار می دهیم و آرام مواد را هم می زنیم تا ژلاتین در آب حل و رقیق شود.

مرحله سوم

حالا شکر را به  قهوه آماده که داغ هست اضافه می کنیم و با قاشق آرام آن را هم می زنیم تا شکر کاملا در قهوه حل شود، سپس مخلوط شکر و قهوه را کنار می گذاریم و اجازه می دهیم تا کاملا خنک شود.

مرحله چهارم

در این مرحله قالب مورد نظرمان را با کمی روغن مایع چرب می کنیم تا هنگام خارج کردن دسر از قالب با مشکل روبرو نشویم. در ادامه قهوه خنک شده را با ژلاتین رقیق مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

مرحله پنجم

حالا مخلوط قهوه و ژلاتین را داخل قالب مورد نظرمان می ریزیم و روی آنرا به خوبی صاف می کنیم. در ادامه قالب را در یخچال قرار می دهیم تا دسر اماده می شود. حدود 4 تا 5 ساعت برای آماده شدن دسر زمان نیاز است.

مرحله ششم

پس از اینکه دسر آماده شده را از داخل یخچال خارج می کنیم و ظرف مورد نظرمان را روی قالب قرار می دهیم و قالب را برعکس می کنیم و دسر در ظرف قرار می گیرید و با انواع مغزیجات یا پاستیل آن را تزئین می کنیم.نوش جان

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: انواع دسر
بروز رسانی توسط در یکشنبه 30 آذر 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.