طرز تهیه مربای نارنگی خوشمزه و مجلسی به روش شمالی

طرز تهیه مربای نارنگی

طرز تهیه مربای نارنگی حلقه ای رفع تلخی مجلسی بدون پوست xvc jidi lvfhd khvk d

مربای نارنگی یکی از انواع مرباهای خوشمزه بین المللی است که برای صبحانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت تفریحی چی شی همراه باشید.

مواد لازم مربای نارنگی
نارنگی۵۰۰ گرم
شکر۵۰۰ گرم
نمک۱ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش۱ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
وانیل¼ قاشق چایخوری

دستور پخت مربای نارنگی

مرحله اول

برای تهیه مربای نارنگی خوشمزه ابتدا نارنگی هار ا می شوییم، سپس پوست می گیریم. در ادامه نارنگی ها را از هم جدا می کنیم و کنار می گذاریم. حالا شکر و ۲ پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

شکر ار هم می زنیم تا به طور کامل در آب حل شود و آب به جوش بیاید. پس از اینکه شربت به نقطه جوش رسید، نارنگی ها را به همراه ۱ قاشق چایخوری نمک داخل قابلمه می ریزیم و اجازه می دهیم به خوبی بجوشند و نرم شوند.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم مربا به مدت یک ساعت بجوشد و به غلظت مناسب برسد. در همین حین کف های ایجاد شده بر روی مربا را با قاشق می گیریم و دور می ریزیم. گرفتن کف های روی مربا باعث می شود که رنگ مربا شفاف تر شود.

مرحله چهارم

نکته مهم در مورد مربای نارنگی این سات که اگر بیش از اندازه روی حرارت بماند باعث می شود که طعمش تلخ شود، پس مراقب باشید جوشیدن مربا بیش از یک ساعت نشود. پس از گذشت ۴۵ دقیقه باید قوام مربا را تست کنیم.

مرحله پنجم

برای اینکه متوجه شویم مربا به غلظت مناسب و قوام رسیده است، یک قاشق از شهر آن را خارج می کنیم و اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود، سپس بین دو انگشت خود تست می کنیم. اگر کشدار بود یعنی قوام مربا مناسب است.

مرحله ششم

در صورتی که مربا آبکی بود باید مدت بیشتری روی حرارت بماند تا به قوام برسد. در ۱۵ دقیقه پایان زعفران دم کرده را به همراه وانیل به مربا اضافه می کنیم و پس از اینکه حرارت زیر مربا را خاموش کردیم آب لیمو ترش را اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله مربا را در دمای محیط قرار می دهیم تا به طور کامل خنک شود، سپس داخل ظرف های شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم. در صورتی که بخواهیم مربا را برای مدت طولانی تری نگهداری کنیم می توانیم آنرا فریز کنیم.

چه امتیازی میدی؟
بروز رسانی توسط در جمعه 18 مهر 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.