طرز تهیه قطاب ساده خانگی خوشمزه و مخصوص به روش شمالی

طرز تهیه قطاب ساده خانگی خوشمزه و مخصوص به روش شمالی

طرز تهیه قطاب قطاب یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای یزد و کرمان می باشد. از این شیرینی خوشمزه می توانیم …

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نعلی شیرینی نعلی یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و مجلسی ایرانی است که مانند شیرینی مربایی برای عید نوروز تهیه می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل …

طرز تهیه چیز کیک یخچالی ساده و خوشمزه با بیسکوییت و ژله

طرز تهیه چیز کیک یخچالی ساده و خوشمزه با بیسکوییت و ژله

طرز تهیه چیز کیک چیز کیک یکی از انواع کیک های خوشمزه کشور یونان است که به عنوان یک کیک بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی …

طرز تهیه کیک نارگیلی

طرز تهیه کیک نارگیلی پاپیون شکلاتی شربتی در خانه خیس بدون فر با ماست xvc jidi  d khv dgd

کیک نارگیلی یکی از انواع کیک های خوشمزه بین المللی است که معمولا برای عصرانه تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک نارگیلی
آرد قنادی۲ لیوان
شیر۱ لیوان
شکر۱ لیوان
روغن مایع½ لیوان
پودر نارگیل½ لیوان
تخم مرغ۴ عدد
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
وانیل۱ پنس

دستور پخت کیک نارگیلی

مرحله اول

برای تهیه کیک نارگیلی خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا زمان اماده شدن مایه کیک کاملا گرم شود. برای شروع تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل داخل یک کاسه بزرگ مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

زمانی که شکر به طور کامل حل شد و مخلوط تخم مرغ و شکر کرم رنگ شد، شیر را اضافه می کنیم و ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم تا با دیگر مواد یکدست شود. در ادامه روغن را نیز مانند شیر اضافه می کنیم و ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله آرد را به همراه بکینگ پودر دو مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم و در چندین مرحله به مواد اضافه می کنیم و با لیسک مخلوط می کنیم تا مایه کیک یکدست شود و هیچ گونه گلوله آردی در مایه کیک باقی نماند.

مرحله چهارم

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که فقط مایه کیک را باید در حدی ترکیب کنیم که آرد و دیگر مواد یکدست شوند و بیش از حد مخلوط کردن مایه کیک باعث می شود که اثر بکینگ پودر از بین برود و کیک به خوبی پف نکند.

مرحله پنجم

پس از اینکه مایه کیک یکدست شدف پودر نارگیل را اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم تا با دیگر مواد یکدست شود. حالا یک قالب مناسب را با روغن جداکننده کیک چرب می کنیم یا در صورت نبود روغن جداکننده از کاغذ روغنی استفاده می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله مایه کیک را داخل قالب می ریزیم و چند بار محکم به سطح کار می کوبیم تا حباب های موجود در مایه کیک از بین بروند. حالا قالب را در طبقه وسط فر قرار می دهیم و ۴۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می دهیم تا کیک بپزد.

مرحله هفتم

پس از گذشت ۴۰ دقیقه کیک را با خلال دندان یا سیخ چوبی تست می کنیم و در صورتی که به طور کامل پخته بود از فر خارج می کنیم. حالا صبر می کنیم تا کیک از حرارت بیفتد سپس آنرا از قالب خارج کرده و برش می زنیم.

نکات پخت کیک نارگیلی

روغن جداکننده کیک

در صورتی که کاغذ روغنی در دسترس ندارید می توانید با ترکیب مقداری کره، روغن مایع و آرد روغن مخصوص جداکردن کیک از قالب را تهیه کنید. برای مشاهده جزییات و روش درست کردن این روغن می توانید مقاله زیر مطالعه نمایید.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 28 شهریور 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.