طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی، یک دسر جذاب و مجلسی!

طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی

طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی, پودینگ کدو حلوایی سورنا فود , خواص پودینگ کدو حلوایی , طرز تهیه دسر کدو حلوایی ساده , پودینگ کدو حلوایی با بیسکویت , طرز تهیه پودینگ دو حلوایی سایت نی نی بان , دسر کدو حلوایی با نشاسته ذرت , پودینگ کدو حلوایی خارجی

برای طرز تهیه پودینگ کدو حلوایی ابتدا کدو حلوایی را پخته و پوره می‌کنیم، سپس شیر و نشاسته را با شکر مخلوط کرده و روی حرارت می‌گذاریم تا غلیظ شود. به این مخلوط پوره کدو، خامه و ادویه‌جات اضافه شده و پس از هم زدن، در ظرف‌های سرو ریخته و برای مدتی در یخچال قرار می‌گیرد تا سفت و خنک شود.

پودینگ کدو حلوایی، دسری خوشمزه و پاییزی که عطر و طعم آن یادآور شب‌های خنک پاییزی و دورهمی‌های گرم خانوادگی است. این دسر با استفاده از پوره کدو حلوایی تهیه می‌شود و طعمی منحصربه‌فرد به آن می‌بخشد. همراه با ما باشید تا با هم این دسر خوش طعم را تهیه کنیم.

مواد لازممقدار
شیردو لیوان
شکرنصف لیوان
خامه صبحانهدو قاشق غذاخوری
پوره کدو حلوایییک لیوان
نشاسته ذرتدو قاشق غذاخوری
پودر هل و وانیلبه میزان لازم
پودر زعفرونبه میزان لازم

 

مرحله 1: آماده‌سازی کدو حلوایی

ابتدا کدو حلوایی را خرد می‌کنیم، پوست و دانه‌های آن را جدا می‌کنیم تا آماده پخت شود. سپس، خرد شده‌های کدو را در قابلمه‌ای با مقدار کمی آب قرار می‌دهیم و روی حرارت ملایم می‌گذاریم تا کاملاً نرم و پخته شوند. این فرآیند ممکن است چندین دقیقه طول بکشد. مهم است که در این مرحله کدو حلوایی کاملاً نرم شود تا بتوان آن را به راحتی پوره کرد.

مرحله 2: تهیه پوره کدو حلوایی

پس از اینکه کدو حلوایی کاملاً پخت و نرم شد، آن را از روی حرارت برداشته و با استفاده از چنگال یا هر وسیله‌ای دیگری، کدوها را به دقت پوره می‌کنیم. این پوره باید هموار و یکدست باشد تا در نهایت بافتی نرم و لطیف به پودینگ بدهد. پوره حاصل را کنار می‌گذاریم تا در مراحل بعدی از آن استفاده کنیم.

مرحله 3: آماده‌سازی مخلوط شیر و نشاسته

در این مرحله، به دو لیوان شیر دو قاشق غذاخوری نشاسته ذرت اضافه می‌کنیم و آن‌ها را به خوبی با هم مخلوط می‌کنیم تا نشاسته کاملاً در شیر حل شود. این مخلوط را به همراه نصف لیوان شکر روی حرارت قرار می‌دهیم و مداوم هم می‌زنیم تا مخلوط شروع به غلیظ شدن کند و ته نگیرد. این مرحله نیازمند دقت و صبر است تا مخلوط به خوبی غلظت یابد.

مرحله 4: اضافه کردن مواد طعم‌دهنده

پس از آنکه مخلوط شیر و نشاسته به غلظت مناسب رسید، پوره کدو حلوایی، خامه صبحانه، پودر زعفرون، پودر هل، و مقداری وانیل را به آن اضافه می‌کنیم. این مواد طعم‌دهنده به پودینگ عطر و طعم دلپذیری می‌بخشند که آن را از سایر دسرها متمایز می‌کند. پس از اضافه کردن این مواد، مخلوط را برای دو تا سه دقیقه دیگر روی حرارت ملایم هم می‌زنیم تا تمام مواد به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله 5: خنک کردن دسر

پس از آماده شدن مخلوط پودینگ، آن را از روی حرارت برداشته و در ظرف‌های سرو مورد نظر می‌ریزیم. این مرحله نیازمند دقت است تا پودینگ به زیبایی در ظرف‌ها قرار گیرد. سپس، ظرف‌ها را برای دو تا سه ساعت در یخچال قرار می‌دهیم تا پودینگ کاملاً خنک و سفت شود.

مرحله 6: تزیین و سرو پودینگ

این زمان استراحت برای پودینگ ضروری است تا بافت نهایی آن کامل شود. پس از خنک شدن، پودینگ آماده سرو و لذت بردن است. روی پودینگ را به سلیقه خود می توانیم با مواد دلخواه تزیین کنیم.

چه امتیازی میدی؟
دسته بندی: انواع دسر
بروز رسانی توسط در یکشنبه 8 بهمن 1402

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.