طرز تهیه مربای آناناس خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه مربای آناناس خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه مربای آناناس مربا یکی از شیرینیجاتی است که برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. مربا معمولا از میوه های مختلف تهیه می شود. مربای آناناس از میوه …

طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه و مجلسی به روش هندی

طرز تهیه ترشی لیمو ترش خوشمزه و مجلسی به روش هندی

طرز تهیه ترشی لیمو ترش ترشی لیمو ترش یکی از انواع ترشی های خوشمزه کشور هند است که با روش های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه ترشی مخلوط خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه ترشی مخلوط خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه ترشی مخلوط ترشی مخلوط از ترشی های بسیار خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با دستورها و مواد بسیار متنوعی تهیه می شود. موادی که در تهیه این ترشی خوشمزه …

طرز تهیه مارمالاد توت سیاه

طرز تهیه مارمالاد توت سیاه توت قرمز شاه توت بدون ژلاتین با پودر ژله xvc jidi lhvlhghn j j sdhi

مارمالاد توت سیاه یا شاتوت یکی از انواع مارمالادهای بین المللی است که معمولا برای استفاده در انواع شیرینی و دسر تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم مارمالاد شاتوت
توت سیاه۵۰۰ گرم
شکر۳۵۰ گرم
پودر ژله½ بسته

دستور پخت مارمالاد شاتوت

مرحله اول

برای تهیه مارمالاد شاتوت ابتدا شاتوت ها را تمیز می کنیم و دم اضافی توت ها را می گیریم، در صورتی که توت ها نیاز به شستشو داشتند، آنها را به آرامی می شوییم و کنار می گذاریم تا آب اضافی شان خارج شود.

مرحله دوم

در این مرحله شاتوت ها را داخل مخلوط کن یا غذاساز می ریزیم تا کاملا پوره شوند، سپس پوره شاتوت ها را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا به نقطه جوش برسد.

مرحله سوم

پس از اینکه شاتوت ها به نقطه جوش رسیدند، شکر را اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا شکر به طور کامل حل شود و مارمالاد به قوام برسد. پس از اینکه مواد شروع به جوشیدن کرد روی ان کف جمع می شود که باید کف ها را دور بریزیم.

مرحله چهارم

دور ریختن کف های روی مارمالاد باعث می شود که رنگ مارمالاد در پایان پخت شفاف تر و خوشرنگ تر شود. برای اینکه مطمئن شویم مارمالاد به غلظت مناسب رسیده است کمی از انرا داخل یک قاشق می ریزیم و صبر می کنیم تا سرد شود.

مرحله پنجم

حالا شهد مارمالاد را بین دو انگشت خود تست می کنیمف اگر حالت آبکی داشت یعنی مارمالاد به قوام نرسیده است ولی اگر حالت مانند عسل داشت و بین دو انگشت کش می آمد یعنی مارمالاد ما به غلظت کافی رسیده است.

مرحله ششم

پس از اینکه مارمالاد به قوام رسید، پودر ژله را اضافه می کنیم و پس از اینکه پودر ژله با دیگر مواد یکدست شد قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا خنک شود. در پایان مارمالاد شاتوت را در یک ظرف شیشه ای درب دار می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 7 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/fereshte.ghorbanii
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.