طرز تهیه کرم نسکافه و شکلات خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه کرم نسکافه و شکلات خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه کرم نسکافه و شکلات کرم نسکافه و شکلات یکی از انواع دسرهای پرطرفدار و خوش طعم بین المللی است که اصالت آن به فرانسه می رسد، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه دسر شکلاتی تاینی خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه دسر شکلاتی تاینی خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه دسر شکلاتی تاینی دسر شکلاتی تاینی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که اصالت آن به کشورهای عربی تعلق دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه دسر شکلاتی خوشمزه و مجلسی با بیسکویت پتی بور

طرز تهیه دسر شکلاتی خوشمزه و مجلسی با بیسکویت پتی بور

طرز تهیه دسر شکلاتی دسر شکلاتی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بسیار پر طرفدار بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود این دسر خوشمزه را می توانیم به …

طرز تهیه پودینگ انبه

طرز تهیه پودینگ انبه , دستور پخت پودینگ انبه

پودینگ انبه یکی از انواع دسرهای خوشمزه و مجلسی بین المللی است که با ترکیبات بسیار متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پودینگ انبه در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
انبه۱ عدد
 دانه چیا۳ قاشق غذاخوری
عسل۱ قاشق غذاخوری
شیر نارگیل½ لیوان

طرز تهیه پودینگ انبه

مرحله اول

برای تهیه پودینگ انبه مجلسی در ابتدای کار دانه چیا را مانند تخم شربتی تمیز می کنیم و می شوییم، سپس به همراه شیر نارگیل درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه عسل را به کاسه اضافه کرده و مواد را ترکیب می کنیم.

مرحله دوم

توجه داشته باشید که در صورتی که شیر نارگیل در دسترس نداشته باشیم می توانیم از انواع دیگر شیرهای گیاهی یا حیوانی نیز استفاده کنیم. در ادامه کاسه حاوی مواد را درون یخچال قرار می دهیم تا دانه چیا جا بیفتد.

مرحله سوم

پس از گذشت یک شب یا ۱۲ ساعت کاسه را از یخچال خارج می کنیم، حالا باید دانه های چیا حالتی ژلاتینی به خود گرفته باشند. در صورتی که ترکیب شیر نارگیل و دانه چیا بیش از حد سفت شده بود، می توانیم کمی شیر نارگیل اضافه کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله پوست انبه را می گیریم و هسته آن را جدا می کنیم، سپس گوشت انبه را درون میکسر می ریزیم و پوره می کنیم. در صورتی که میکسر در دسترس نداشته باشیم، می توانیم انبه را با رنده ریز رنده کنیم.

مرحله پنجم

حالا پوره انبه را به صورت مساوی درون لیوان های سرو می ریزیم، سپس روی آن را با مقداری از ترکیب شیر نارگیل و دانه چیا پر می کنیم. در صورت تمایل مقداری انبه را هم به صورت حبه ای یکسان و یک اندازه خرد می کنیم.

مرحله ششم

حالا انبه های خرد شده را روی دسرها قرار می دهیم و به سلیقه خود تزیین می کنیم. البته برای تزیین این دسر خوشمزه می توانیم از انواع میوه های فصل نیز استفاده کنیم. در نهایت دسرها را تا زمان سرو درون یخچال قرار می دهیم.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 12 دی 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.