طرز تهیه مسقطی کاراملی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه مسقطی کاراملی ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه مسقطی کاراملی مسقطی کاراملی یکی از دسرهای خوشمزه و اصیل ایرانی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مسقطی …

طرز تهیه کیک سینامون خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه کیک سینامون خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه کیک سینامون کیک سینامون یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه سوهان کنجدی ساده خوشمزه و مخصوص در خانه

طرز تهیه سوهان کنجدی ساده خوشمزه و مخصوص در خانه

طرز تهیه سوهان کنجدی سوهان کنجدی یکی از انواع شیرینی های سنتی ایرانی است که با روش های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت …

طرز تهیه شیرینی باقلوایی

طرز تهیه شیرینی باقلوایی , دستور پخت شیرینی باقلوایی بدون فر

شیرینی باقلوایی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ساده است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی باقلوایی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شربت
شکر۲ لیوان
آب۱٫۵ لیوان
آب لیمو ترش تازه۳ قطره
گلاب¼ لیوان
هل۳ عدد
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
مواد لازم خمیر شیرینی
کره نرم۱۰۰ گرم
روغن مایع½ لیوان
ماست½ لیوان
آرد سمولینا½ لیوان
وانیلنوک قاشق چایخوری
بیکینگ پودر۱ قاشق مرباخوری
سفیده تخم مرغ۱ عدد
آرد سفیدبه مقدار کافی

طرز تهیه شیرینی باقلوایی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی باقلوایی خوشمزه در ابتدای کار شربت را آماده می کنیم، برای این منظور شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس زمانی که آب جوش آمد آب لیمو ترش تازه را به قابلمه می افزاییم.

مرحله دوم

حالا گلاب را به همراه هل و زعفران دم کرده به قابلمه اضافه کرده و مخلوط می کنیم. در ادامه اجازه می دهیم شربت به مدت ۷ تا ۸ دقیقه روی حرارت بجوشد، سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته تا شربت کاملا خنک شود.

مرحله سوم

در این مرحله به سراغ درست کرده خمیر شیرینی می رویم، برای این منظور کره نرم را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی هم می زنیم تا بافت آن باز شود و پس از آن روغن مایع را اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در ادامه ماسه و آرد سمولینا را به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. حالا فر را با حرات ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود.

مرحله پنجم

در ادامه وانیل را به همراه بیکینگ پودر و سفیده تخم مرغ به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم، سپس آرد را الک کرده و کنترل شده به کاسه اضافه می کنیم. زمانی که خمیری نرم و یکدست حاصل شد، اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم.

مرحله ششم

حالا از خمیر گلوله هایی به اندازه یک گردو جدا کرده و گرد می کنیم، سپس خمیر را روی سطح کار گذاشته و با کف دست روی آن می کشیم تا خمیر به صورت لوله ای باریک فرم پیدا کند و خمیر را به دلخواه شکل می دهیم.

مرحله هفتم

حالا سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس خمیرهای شکل داده شده را درون سینی فر می چینیم. در ادامه زرده تخم مرغ را به همراه زعفران دم کرده مخلوط کرده و با برس روی خمیرها را رومال می کنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت این زمان گریل را روشن کرده تا روی شیرینی ها کاملا طلایی و خوشرنگ شوند.

مرحله نهم

حالا سینی را از فر خارج کرده و شیره خنک شده را به صورت پخش روی شیرینی های داغ می ریزیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۲ تا ۳ ساعت استراحت کنند تا شربت جذب آنها شود. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 2 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.