طرز تهیه دسر عروس تنبل خوشمزه شکلاتی به روش ترکیه ای

طرز تهیه دسر عروس تنبل خوشمزه شکلاتی به روش ترکیه ای

طرز تهیه دسر عروس تنبل احتمالا شما جزو آن دسته افرادی هستید، که به دسرهای شکلاتی علاقۀ زیادی دارند، اگر درسته، پس تعلل نکنید و بقیه متن را بخوانید، چون قرار هست …

طرز تهیه بستنی یخی موهیتو

طرز تهیه بستنی یخی موهیتو , دستور بستنی یخی موهیتو در خانه

بستنی یخی موهیتو یکی از انواع بستنی های ساده و خوشمزه است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بستنی یخی موهیتو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
آب۴ پیمانه
شکر۲۵۰ گرم
آب لیمو ترش تازه۸ عدد
رنده پوست لیمو ترش تازه۸ عدد
نعناع تازه۷ شاخه

طرز تهیه بستنی یخی موهیتو

مرحله اول

برای تهیه بستنی یخی موهیتو خوشمزه در ابتدای کار قسمت سبز رنگ لیمو ترش ها را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم. در ادامه آب و شکر را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و قابلمه را روی حرارت متوسط می گذاریم.

مرحله دوم

حالا گاهی شربت را هم می زنیم تا ذرات شکر کاملا حل شوند. زمانی که ذرات شکر کاملا حل شدند، رنده پوست لیمو ترش را به همراه نعناع تازه درون قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم شربت جوش بیاید.

مرحله سوم

از لحظه ای که شربت جوش آمد اجازه می دهیم به مدت ۳ دقیقه بجوشد، سپس قابلمه را از روی حرارت بر می داریم. در ادامه اجازه می دهیم شربت در فضای آشپزخانه به همان شکل بماند تا کاملا خنک شود.

مرحله چهارم

زمانی که شربت کاملا خنک شد، آنرا از صافی رد می کنیم تا کاملا صاف و یکدست شود و درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه آب لیمو ترش تازه را به کاسه حاوی شربت اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم

حالا شربت را تست می کنیم و در صورت نیاز به آن شکر یا آب لیمو ترش تازه اضافه می کنیم. در ادامه درون قالب های پاپسیکل چوب بستنی قرار داده و برای تزیین بستنی ها یک برگ نعنا درون قالب ها قرار می دهیم.

مرحله ششم

در ادامه شربت را درون قالب ریخته، سپس قالب پاپسیکل را به مدت ۱۲ ساعت درون فریزر گذاشته تا بستنی ها کاملا منجمد شوند. پس از گذشت این زمان بستنی ها را از قالب خارج کرده و در روز های گرم سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 2 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.