طرز تهیه سس سیر خوشمزه و مخصوص به روش سنتی لبنانی

طرز تهیه سس سیر خوشمزه و مخصوص به روش سنتی لبنانی

طرز تهیه سس سیر سس سیر یکی از انواع سس های خوشمزه بین المللی است که با دستورها و مواد متنوعی تهیه می شود. این سس خوشمزه اصالتا متعلق به کشور لبنان …

طرز تهیه مربای لیمو ترش خوشمزه و مجلسی به شکل گل

طرز تهیه مربای لیمو ترش خوشمزه و مجلسی به شکل گل

طرز تهیه مربای لیمو ترش مربای لیمو ترش از جمله مربا‌ های خوش‌عطر و خوشمزه ‌ای است که برای تزئین انواع دسر و کیک نیز از آن استفاده می ‌کنند. مربا لیمو …

طرز تهیه گل کلم شور خوشمزه و مجلسی با هویج و کرفس

طرز تهیه گل کلم شور خوشمزه و مجلسی با هویج و کرفس

طرز تهیه گل کلم شور گل کلم شور یکی از انواع چاشنی های خوشمزه ایرانی است که مانند ترشی در کنار غذا سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با …

طرز تهیه ترشی هلو

طرز تهیه ترشی هلو طرز تهیه ترشی هلو با رب انار ترشی هلو مجلسی

ترشی هلو یکی از انواع ترشی های ساده و خوشمزه ایرانی است که طعم و عطر بسیار جذابی داردطرز تهیه ترشی هلو خوشمزه و ساده به روش خانگی، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترشی هلو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم ترشی هلو
هلو۱ کیلوگرم
سیاه دانه، پودر دارچین، شکر و نمکبه مقدار کافی
سرکه۱ تا ۲ لیوان

طرز تهیه ترشی هلو

مرحله اول

برای تهیه ترشی هلو ابتدای کار هلو را می شوییم، سپس پوست و هسته آن را جدا می کنیم و به قطعات یکسان خرد می کنیم. در ادامه تکه های هلو را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و سیاه دانه را اضافه می کنیم.

مرحله دوم

حالا پودر دارچین را به همراه شکر و نمک به هلو اضافه می کنیم، سپس به آرامی مخلوط می کنیم تا مزه ها با هم ترکیب شوند به صورتی که هلو ها له نشوند. در ادامه سرکه را به هلو اضافه می کنیم و مجددا هم می زنیم.

مرحله سوم

در این مرحله یک ظرف مناسب و درب دار انتخاب می کنیم، سپس می شوییم و درون آن با یک دستمال تمیز خشک می کنیم. در ادامه ترشی هلو را درون ظرف می ریزیم، سپس درب آن را محکم می بندیم.

مرحله چهارم

در نهایت ترشی را در یک جای خنک قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم ترشی هلو به مدت ۱ ماه در جای خنک بماند تا جا بیوفتد. در ادامه پس از گذشت این زمان ترشی را به همراه غذا سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 15 اردیبهشت 1401
           
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.