طرز تهیه راتاتویی فرانسوی خوشمزه و حرفه ای با ظاهر رستورانی

طرز تهیه راتاتویی فرانسوی خوشمزه و حرفه ای با ظاهر رستورانی

طرز تهیه راتاتویی راتاتویی یکی از غذاهای سنتی و قدیمی فرانسوی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی فرانسوی در ادامه با پورتال آموزشی چی شی …

طرز تهیه لبو پلو خوشمزه و خوشرنگ یک پلوی جذاب پاییزی

طرز تهیه لبو پلو خوشمزه و خوشرنگ یک پلوی جذاب پاییزی

طرز تهیه لبو پلو لبو پلو یکی از انوع غذاهای سنتی و بسیار خوشرنگ ایرانی است که با دستورها و مواد متنوعی تهیه می شود. لبو پلو یکی از غذاهای قدیمی ایرانی …

طرز تهیه کتلت مرغ خوشمزه و مخصوص به روش رستورانی

طرز تهیه کتلت مرغ خوشمزه و مخصوص به روش رستورانی

طرز تهیه کتلت مرغ کتلت مرغ یکی از انواع غذاهای خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. کتلت یکی از انواع غذاهای محبوب ایرانی است که با دستورها و …

طرز تهیه برنج فوری

طرز تهیه برنج فوری طرز تهیه برنج کته فوری طرز تهیه برنج بخارپز ابکشی

برنج فوری یکی از روش های پخت برنج است که معمولا در رستوران ها از این روش برای پخت برنج استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه برنج فوری در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
برنج۴ پیمانه
نمک۱ قاشق غذاخوری
روغن یا کرهبه مقدار کافی

طرز تهیه برنج فوری

مرحله اول

برای تهیه برنج خوشمزه به روش فوری در ابتدای کار یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب شروع به جوشیدن کند. در ادامه نمک را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله برنج را به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم پخت اولیه برنج انجام شود. پس از گذشت ۸ تا ۱۲ دقیقه که اطراف دانه های برنج نرم و مغزشان کمی گیر داشت، برنج را با آب سرد آبکشی می کنیم.

مرحله سوم

حالا یک سوم از حجم یک قابلمه دیگر را با آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید. پس از اینکه آب جوش آمد، برنج را درون یک آبکش استیل می ریزیم و روی دهانه قابلمه قرار می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم برنج دم بکشد. چون دمای بخار آب خیلی زیاد است، برنج خیلی سریع بین ۵ تا ۱۰ دقیقه دم می کشد. توجه داشته باشید که در تهیه این نوع برنج نمی توان از روغن استفاده کرد.

مرحله پنجم

پس از اینکه برنج دم کشید، آنرا درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس مقداری کره یا روغن اضافه کرده و برنج را زیر و رو می کنیم تا چرب شود. برای تزیین برنج می توانیم از زرشک یا زعفران استفاده کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 28 اسفند 1400
جشنواره لاغری باربی شو

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.