طرز تهیه شیرینی اسپشیال خوشمزه و ساده برای پذیرایی

طرز تهیه شیرینی اسپشیال خوشمزه و ساده برای پذیرایی

طرز تهیه شیرینی اسپشیال شیرینی اسپشیال یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و مجلسی است که برای پذیرایی بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه نان کشمشی

طرز تهیه نان کشمشی ساده طرز تهیه نان کشمشی بدون فر طرز تهیه نان کشمشی تابه ای

نان کشمشی یکی از انواع نان های خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان کشمشی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم نان کشمشی
آرد سفید۳۵۰ گرم
شکر قهوه ای۶۰ گرم
شیر ولرم۱۵۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
مایه خمیر فوری۱ و نیم قاشق چایخوری
نمک۱ پنس
کره۷۰ گرم
کشمش۱۰۰ گرم
شیربه مقدار کافی
کنجدبه مقدار کافی

طرز تهیه نان کشمشی

مرحله اول

برای تهیه نان کشمشی ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کره با دمای محیط به طور کامل هماهنگ شده و کاملا نرم شود.

مرحله دوم

در این مرحله خمیر مایه فوری را به همراه شیر گرم درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس روی کاسه را با بشقاب می پوشانیم و اجازه می دهیم خمیر مایه به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کند تا به عمل بیاید.

مرحله سوم

حالا ۱۵۰ گرم از آرد را درون الک می ریزیم، سپس ۳ مرتبه الک می کنیم و درون یک کاسه جداگانه می ریزیم. در ادامه ۱ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای به آرد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم، سپس خمیر مایه را اضافه می کنیم.

مرحله چهارمم

در این مرحله مخلوط خمیر مایه را ورز می دهیم تا خمیر درون کاسه جمع شود. در ادامه روی کاسه حاوی خمیر را با سلفون می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم خمیر به مدت ۳۰ دقیقه در دمای محیط استراحت کند.

مرحله پنجم

حالا پس از گذشت این زمان مابقی آرد و شکر قهوه ای را به همراه تخم مرغ و نمک به خمیر اضافه می کنیم و ورز می دهیم. توجه داشته باشید به دلیل آب خور متفاوت آرد ها، آرد را کنترل شده به خمیر اضافه کنید.

مرحله ششم

در این مرحله زمانی که خمیری نرم و لطیف که به دست نمی چسبد درون کاسه جمع شد، اضافه کردن آرد را متوقف کنید و در صورتی که خمیر خشک بود ۱ تا ۲ قاشق آب به آن اضافه کرده، سپس مجددا ورز دهید.

مرحله هفتم

حالا کره به دمای محیط رسیده را به تدریج به خمیر اضافه می کنیم و خوب ورز می دهیم تا کره به خورد خمیر برود. در ادامه خمیر را به مدت ۵ دقیقه با نوک انگشت ورز می دهیم، سپس روی کاسه را با سلفون می پوشانیم.

مرحله هشتم

در این مرحله اجازه می دهیم خمیر به مدت ۱ ساعت در دمای محیط استراحت کند و حجم آن دو برابر شود. در ادامه پس از گذشت این زمان خمیر را روی سطح کار قرار می دهیم و با وردنه به شکل مستطیل باز می کنیم.

مرحله نهم

حالا روی سطح خمیر کشمش می ریزیم، سپس آنرا از دو طرف رول می کنیم. در ادامه قالب لوف را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم، سپس خمیر را درون قالب قرار می دهیم و روی آن را با کیسه فریزر چرب شده می پوشانیم.

مرحله دهم

در این مرحله اجازه می دهیم خمیر به مدت ۱ ساعت در دمای محیط استراحت می کنیم. در ادامه پس از گذشت این زمان برس را به شیر آغشته می کنیم، سپس روی خمیر می مالیم و مقداری کنجد به صورت پخش روی آن می پاشیم.

مرحله یازدهم

حالا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم و اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه قالب را به همراه یک کاسه آب جوش درون فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم نان به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا بپزد.

مرحله دوازدهم

در نهایت پس از گذشت این زمان نان کشمشی را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در آخر نان کشمشی را از قالب خارج می کنیم، سپس به اندازه و فرم دلخواه برش زده و سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 28 بهمن 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.