طرز تهیه کیک کاستلا خوشمزه و مخصوص به روش کافی شاپی

طرز تهیه کیک کاستلا

طرز تهیه کیک کاستلا کیک کاستلا شکلاتی کیک کاستلا شف طیبه

کیک کاستلا یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه بین المللی است که معمولا در کافه های سطح بالا سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک کاستلا در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک کاستلا
شیر پرچرب۷۰ میلی لیتر
روغن مایع¼ لیوان
آرد قنادی۳ تا ۴ قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ۴ عدد
عصاره وانیل½ قاشق چایخوری
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
چیپس شکلاتی۲ قاشق غذاخوری
مواد مرنگ روی کیک
سفیده تخم مرغ۴ عدد
نمک¼ قاشق چایخوری
آب لیمو ترش تازه۱ قاشق چایخوری
شکر۷۰ گرم

طرز تهیه کیک کاستلا

مرحله اول

برای تهیه کیک کاستلا خوشمزه ابتدای کار آرد را درون الک می ریزیم، سپس ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه آرد را به همراه شیر و روغن مایع درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با همزن دستی مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله دوم

در این مرحله زرده تخم مرغ را از سفیده تخم مرغ جدا می کنیم، سپس زرده تخم مرغ را دانه دانه به مخلوط شیر و آرد اضافه می کنیم و مجددا با همزن دستی هم می زنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شوند.

مرحله سوم

حالا مخلوط زرده تخم مرغ را به ۲ قسمت تقسیم می کنیم، سپس درون یک قسمت پودر کاکائو می ریزیم و با لیسک به صورت دورانی مخلوط می کنیم. در ادامه درون قسمت دیگر مخلوط تخم مرغ عصاره وانیل می ریزیم و هم می زنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله آب لیمو ترش را به همراه نمک به سفیده تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس با همزن برقی هم می زنیم تا سفیده تخم مرغ پف کند. در ادامه شکر را طی ۳ مرحله به مخلوط سفیده تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

حالا به هم زدن سفیده تخم مرغ ادامه می دهیم تا به حالت خامه ای و پفکی در آید. در ادامه نیمی از مخلوط سفیده تخم مرغ را درون مایه کیک کاکائویی می ریزیم، سپس با لیسک به صورت دورانی به یک سمت مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله باقی مانده سفیده تخم مرغ را درون مایه کیک وانیلی می ریزیم و مجددا با لیسک به صورت دورانی به یک سمت مخلوط می کنیم تا مایه کیک یکدست شود. در ادامه فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه کف قالب مورد نظر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس مایه کیک کاکائویی را درون قالب می ریزیم و قالب را چند بار محکم روی سطح کار می کوبیم تا هوای اضافی بین مایه کیک از بین برود.

مرحله هشتم

در این مرحله مایه وانیلی را به آرامی روی مایه کیک شکلاتی می ریزیم، سپس یک قاشق پلاستیکی در اطراف کیک به صورت موج دار حرکت می دهیم تا مایه کیک شکلاتی و وانیلی با هم ترکیب شده و به حالت موج دار در آید.

مرحله نهم

حالا روی مایه کیک وانیلی شکلات چیپسی به صورت پخش می ریزیم و قالب کیک را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کیک کاستلا به مدت ۶۰ تا ۷۵ دقیقه درون فر بماند تا به طور کامل بپزد.

مرحله دهم

در نهایت پس از گذشت این زمان کیک را با خلال دندان تست می کنیم در صورت پخته بودن آن را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه کیک را از قالب، سپس کاغذ روغنی جدا می کنیم و با چای سرو می کنیم. نوش جان.

چه امتیازی میدی؟
بروز رسانی توسط در یکشنبه 3 بهمن 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.