مطالب پر بازدید
طرز تهیه توپک خرمایی خوشمزه و مقوی مناسب برای افطاری

طرز تهیه توپک خرمایی خوشمزه و مقوی مناسب برای افطاری

طرز تهیه توپک خرمایی توپک خرمایی، یکی از شیرینی و دسر هایی است که برای افطار ماه رمضان یا برای مراسم عزاداری می توان استفاده نمود. این توپک ها از خرما تهیه …

طرز تهیه کیک شیر بدون فر خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه کیک شیر بدون فر خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه کیک شیر بدون فر کیک شیر بدون فر یکی از انواع روش های پخت این کیک خوشمزه است که نیازی به استفاده از فر ندارد، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه فلافل خانگی خوشمزه و مخصوص مثل ساندویچی ها

طرز تهیه فلافل خانگی خوشمزه و مخصوص مثل ساندویچی ها

طرز تهیه فلافل فلافل یکی از انواع غذاهای خوشمزه عربی است که به عنوان یک غذای بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود. این غذای خوشمزه به چند دلیل از محبوب …

طرز تهیه کوکی شکلات تلخ ساده و خوشمزه به روش قنادی

طرز تهیه کوکی شکلات تلخ

طرز تهیه کوکی شکلات تلخ , دستور پخت کوکی شکلات تلخ

کوکی شکلات تلخ یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که برای پذیرایی بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی شکلات تلخ در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم کوکی شکلات تلخ
آرد۱۵۰ گرم
کره۲۰۰ گرم
پودر قند۸۰ گرم
زرده تخم مرغ۲ عدد
وانیل⅛ قاشق چایخوری
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
شکلات تلخبه مقدار کافی

طرز تهیه کوکی شکلات تلخ

مرحله اول

برای تهیه کوکی شکلاتی تلخ خوشمزه ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کره با دمای محیط کاملا هماهنگ شده و به طور کامل نرم شود.

مرحله دوم

حالا پس از گذشت این زمان کره به دمای محیط رسیده را به همراه پودر قند درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۵ تا ۷ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط کره و پودر قند سفید و حجیم شود.

مرحله سوم

در این مرحله زرده تخم مرغ را از سفیده تخم مرغ جدا می کنیم، سپس زرده های تخم مرغ را به همراه وانیل دانه دانه به مخلوط کره و پودر قند اضافه می کنیم، سپس هر کدام را به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم تا مواد یکدست شود.

مرحله چهارم

حالا پودر کاکائو را درون الک می ریزیم و روی مخلوط زرده تخم مرغ الک می کنیم، سپس با همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم.در ادامه همزن برقی را کنار می گذاریم، سپس آرد را کنترل شده به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله خمیر را با لیسک یا نوک انگشت مخلوط می کنیم و زمانی که خمیری لطیف که به دست نمی چسبد حاصل شد، اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم. در ادامه خمیر را درون یک کیسه فریزر قرار می دهیم.

مرحله ششم

حالا خمیر را به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار می هیم، سپس اجازه می دهیم خمیر استراحت کند. پس از گذشت این زمان فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر به طور کامل گرم شود.

مرحله هفتم

در این مرحله خمیر را از یخچال خارج می کنیم، سپس روی سطح کار کیسه فریزر قرار می دهیم و خمیر را روی آن می گذاریم. در ادامه مجددا روی خمیر را با کیسه فریزر می پوشانیم و خمیر را با وردنه به قطر ۵ میلی متر باز می کنیم.

مرحله هشتم

حالا کیسه فریزر را از روی خمیر شیرینی برمی داریم و خمیر را با کاتر دلخواه برش می زنیم، سپس وسط خمیر را با انگشت فشار می دهیم تا حفره ایجاد شود. در ادامه روی سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و شیرینی ها درون سینی قرار می دهیم.

مرحله نهم

در این مرحله شیرینی ها را درون فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا بپزد. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم، سپس بدون دست زدن به شیرینی ها اجازه می دهیم کاملا خنک شوند.

مرحله دهم

در همین حین شکلات تلخ را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود. در ادامه زمانی که شیرینی ها کاملا خنک شدند، یک طرف آن ها را درون شکلات تلخ فرو می بریم و به دلخواه حفره ها را با مربا پر می کنیم. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 26 دی 1400
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.