طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ شیرینی پفکی که با نام مرنگ هم شناخته می شود یکی از شیرینی های ساده فرانسوی است که نیاز به پخت ندارد، برای مشاهده این آموزش شیرینی …

طرز تهیه کلوچه فومن خوشمزه و مغزدار به روش سنتی شمالی

طرز تهیه کلوچه فومن خوشمزه و مغزدار به روش سنتی شمالی

طرز تهیه کلوچه فومن کلوچه فومنی یکی از انواع گلوچه های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر فومن می باشد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در …

طرز تهیه نان خامه ای خوشمزه و خانگی مثل قنادی با پیمانه

طرز تهیه نان خامه ای خوشمزه و خانگی مثل قنادی با پیمانه

طرز تهیه نان خامه ای نان خامه ای یکی از شیرینی های محبوب و پرطرفدار ایرانی است که پر مصرف ترین شیرینی خامه ای هم محسوب می شود، برای مشاهده این آموزش …

طرز تهیه کوکی قلبی

طرز تهیه کوکی قلبی قرمز برای ولنتاین شب های عاشقانه

کلوچه یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که همراه با چای به عنوان میان وعده و عصرانه سرو می شود. کلوچه ها معمولا به صورت مغز دار طبخ می شود که فواید زیادی دارد. یک نوع دیگر کلوچه طبخ یم شود که مغز دار نیست و به آن ها کوکی گویند. کوکی قلبی نیز یکی از این نوع است که به شکل قلب است و با استفاده از رنگ خوراکی قرمز، به صورت دو رنگ طبخ می شود. این کوکی ها بسیار خوشمزه و ترد هستند و بافت آن شبیه بیسکوییت است و می توان به عنوان شیرینی یا همراه با چای برای عصرانه طبخ و سرو نمود.

مواد لازم کوکی قلبی
کره به دمای محیط رسیدهنصف پیمانه
شکرنصف پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
وانیل یا اسانس توت فرنگی۱ قاشق چای خوری
نمکیک چهارم قاشق چای خوری
بکینگ پودرنصف قاشق چای خوری
آرد۲ پیمانه
رنگ ژله ای غذابه مقدار لازم

دستور پخت کوکی قلبی

مرحله اول

برای تهیه کوکی قلبی خوشمزه در ابتدای کار، کره را به مدت نیم ساعت بیرون از یخچال می گذاریم تا در دمای محیط نرم شود. سپس در یک کاسه می ریزیم. شکر را هم به آن اضافه کرده و با همزن می زنیم تا نرم و کرم رنگ شود و پف کند.

مرحله دوم

سپس تخم مرغ و وانیل یا اسانس توت فرنگی را به آن اضافه کرده و مجددا با دور کند همزن، هم می زنیم تا یکدست شود. در این مرحله نمک و بکینگ پودر را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. سپس آرد را کم کم اضافه می کنیم تا خمیر نرمی بدست آید.

مرحل سوم

یک سوم از خمیر را بر می داریم و درون یک ظرف دیگر با رنگ ژله ای قرمز یا صورتی ترکیب می کنیم. یک کاغذ روغنی را روی سطح کار قرار می دهیم. سپس خمیر صورتی را چند قسمت کرده و کنار می گذاریم. خمیر کرم را هم چند قسمت می کنیم.

مرحله چهارم

حالا گلوله ها را در دو رنگ کنار هم می گذاریم فقط نباید زیاد ورز دهیم تا یک رنگ شود. با وردنه آن را صاف میکنیم. بیشتر می خواهیم خمیر سفید با رگه های صورتی داشته باشد. خمیر را به شکل مستطیل در می آوریم.

مرحله پنجم

سپس درون یک سینی پهن می کنیم و حدود نیم ساعت در یخچال استراحت می دهیم. سپس با کاتر قلبی آن را قالب می زنیم. سینی فر را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی پهن می کنیم. سپس روی کاغذ روغنی را با کمی روغن چرب می کنیم.

مرحله ششم

سپس مجددا درون یخچال قرار می دهیم. فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن می کنیم تا حدود ۱۰ دقیقه گرم شود. سپس کوکی ها را درون آن به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه با همان دما قرار می دهیم تا تغییر رنگ پیدا کند. سینی فر را از فر خارج کرده و حدود ۵ دقیقه کنار می گذاریم تا خنک شود.

مرحله هفتم

سپس به آرامی از کاغذ روغنی جدا کرده و درون ظرف مناسب سرو یا ظرف در دار جهت نگهداری در یخچال قرار می دهیم. بافت این کوکی شبیه بیسکوییت است و نیاز نیست زیاد درون فر بماند. تنها زیر آن تغییر رنگ داد کافی است و از فر باید خارج شود.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 9 فروردین 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.