طرز تهیه ترافل نارگیل فرانسوی خوشمزه و مخصوص با خامه

طرز تهیه ترافل نارگیل فرانسوی خوشمزه و مخصوص با خامه

طرز تهیه ترافل نارگیل ترافل نارگیلی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که اصالت آن متعلق به فرانسه می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت …

طرز تهیه خامه فرم گرفته حرفه ای و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه خامه فرم گرفته حرفه ای و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه خامه فرم گرفته خامه فرم گرفته یکی از انواع مواد بسیار پر مصرف در تهیه انواع شیرینی و دسر است. خامه فرم گرفته را می توانیم برای تهیه انواع شیرینی …

طرز تهیه کیک لامینگتون خوشمزه و مخصوص استرالیایی

طرز تهیه کیک لامینگتون خوشمزه و مخصوص استرالیایی

طرز تهیه کیک لامینگتون این کیک یک کیک خوشمزه است که با مواد ساده تهیه می شود. بین کیک را با مارمالاد فیلینگ می کنند و دور آن را با سس شکلاتی …

طرز تهیه کوکی قلبی

طرز تهیه کوکی قلبی قرمز برای ولنتاین شب های عاشقانه

کلوچه یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که همراه با چای به عنوان میان وعده و عصرانه سرو می شود. کلوچه ها معمولا به صورت مغز دار طبخ می شود که فواید زیادی دارد. یک نوع دیگر کلوچه طبخ یم شود که مغز دار نیست و به آن ها کوکی گویند. کوکی قلبی نیز یکی از این نوع است که به شکل قلب است و با استفاده از رنگ خوراکی قرمز، به صورت دو رنگ طبخ می شود. این کوکی ها بسیار خوشمزه و ترد هستند و بافت آن شبیه بیسکوییت است و می توان به عنوان شیرینی یا همراه با چای برای عصرانه طبخ و سرو نمود.

مواد لازم کوکی قلبی
کره به دمای محیط رسیدهنصف پیمانه
شکرنصف پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
وانیل یا اسانس توت فرنگی۱ قاشق چای خوری
نمکیک چهارم قاشق چای خوری
بکینگ پودرنصف قاشق چای خوری
آرد۲ پیمانه
رنگ ژله ای غذابه مقدار لازم

دستور پخت کوکی قلبی

مرحله اول

برای تهیه کوکی قلبی خوشمزه در ابتدای کار، کره را به مدت نیم ساعت بیرون از یخچال می گذاریم تا در دمای محیط نرم شود. سپس در یک کاسه می ریزیم. شکر را هم به آن اضافه کرده و با همزن می زنیم تا نرم و کرم رنگ شود و پف کند.

مرحله دوم

سپس تخم مرغ و وانیل یا اسانس توت فرنگی را به آن اضافه کرده و مجددا با دور کند همزن، هم می زنیم تا یکدست شود. در این مرحله نمک و بکینگ پودر را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. سپس آرد را کم کم اضافه می کنیم تا خمیر نرمی بدست آید.

مرحل سوم

یک سوم از خمیر را بر می داریم و درون یک ظرف دیگر با رنگ ژله ای قرمز یا صورتی ترکیب می کنیم. یک کاغذ روغنی را روی سطح کار قرار می دهیم. سپس خمیر صورتی را چند قسمت کرده و کنار می گذاریم. خمیر کرم را هم چند قسمت می کنیم.

مرحله چهارم

حالا گلوله ها را در دو رنگ کنار هم می گذاریم فقط نباید زیاد ورز دهیم تا یک رنگ شود. با وردنه آن را صاف میکنیم. بیشتر می خواهیم خمیر سفید با رگه های صورتی داشته باشد. خمیر را به شکل مستطیل در می آوریم.

مرحله پنجم

سپس درون یک سینی پهن می کنیم و حدود نیم ساعت در یخچال استراحت می دهیم. سپس با کاتر قلبی آن را قالب می زنیم. سینی فر را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی پهن می کنیم. سپس روی کاغذ روغنی را با کمی روغن چرب می کنیم.

مرحله ششم

سپس مجددا درون یخچال قرار می دهیم. فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن می کنیم تا حدود ۱۰ دقیقه گرم شود. سپس کوکی ها را درون آن به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه با همان دما قرار می دهیم تا تغییر رنگ پیدا کند. سینی فر را از فر خارج کرده و حدود ۵ دقیقه کنار می گذاریم تا خنک شود.

مرحله هفتم

سپس به آرامی از کاغذ روغنی جدا کرده و درون ظرف مناسب سرو یا ظرف در دار جهت نگهداری در یخچال قرار می دهیم. بافت این کوکی شبیه بیسکوییت است و نیاز نیست زیاد درون فر بماند. تنها زیر آن تغییر رنگ داد کافی است و از فر باید خارج شود.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 9 فروردین 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.