مطالب پر بازدید
طرز تهیه نان کروسان شکلاتی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه نان کروسان شکلاتی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه نان کروسان شکلاتی نان کروسان شکلاتی یکی از انواع نان های ساده و خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه کوکی هلویی خوشمزه و لاکچری مناسب برای پذیرایی

طرز تهیه کوکی هلویی خوشمزه و لاکچری مناسب برای پذیرایی

طرز تهیه کوکی هلویی کلوچه یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که همراه با چای به عنوان میان وعده و عصرانه سرو می شود. کلوچه ها معمولا به صورت …

طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی به روش نذری

طرز تهیه شله زرد خوشمزه و مجلسی به روش نذری

طرز تهیه شله زرد شله زرد یکی از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که به عنوان دسر هم شناخته می شود، البته امروزه بیشتر به عنوان پیش غذا تهیه می شود. …

طرز تهیه خمیر یوفکا ساده و خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه خمیر یوفکا

طرز تهیه خمیر بورک ترکیه طرز تهیه خمیر یوفکا خانگی برای باقلوا طرز تهیه خمیر یوفکا با آرد گندم فیلم تهیه خمیر یوفکا طرز تهیه خمیر یوفکا با ماهیتابه طرز تهیه خمیر یوفکا ایران کوک طرز تهیه خمیر یوفکا برای پیتزا طرز تهیه خمیر یوفکا نی نی سایت

خمیر یوفکا یکی از انواع خمیرهای آماده بین المللی است که برای تهیه غذاهای متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خمیر یوفکا در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم خمیر یوفکا
آرد۳ و نیم لیوان
شیر۱ فنجان
آب ولرم۱ فنجان
روغن مایع۱ فنجان
تخم مرغ۱ عدد
آب لیمو ترش تازه۱ قاشق مربا خوری
سرکه سفید۱ قاشق مربا خوری
نمکنوک قاشق چایخوری
بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه خمیر یوفکا

مرحله اول

برای تهیه خمیر یوفکا خانگی ابتدای کار درون یک کاسه مناسب آرد را اضافه می کنیم و وسط آن یک حفره ایجاد می کنیم، سپس آب را به همراه روغن مایع، شیر، تخم مرغ، آب لیمو ترش تازه، سرکه سفید، نمک و بکینگ پودر داخل حفره می ریزیم.

مرحله دوم

حالا مخلوط آرد را با قاشق هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند، سپس خمیر را با دست خوب ورز می دهیم تا خمیر درون کاسه جمع شود. در ادامه روی سطح کار را نشاسته ذرت می پاشیم، سپس خمیر را روی آن قرار داده و به نشاسته آغشته می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله خمیر را درون سلفون می پوشانیم، سپس به مدت ۲۰ دقیقه تا ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا خمیر استراحت کند. توجه داشته باشید زمان استراحت خمیر هرچه بیشتر شود، خمیر لطیف تر و با کیفیت تر می شود.

مرحله چهارم

حالا پس از گذشت این زمان خمیر را از یخچال خارج می کنیم، سپس روی سطح کار مجددا نشاسته ذرت می پاشیم و خمیر را روی آن قرار می دهیم و مجددا به مدت ۱۰ دقیقه ورز می دهیم. در ادامه خمیر را به ۶ قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله قسمت های خمیر را چونه می گیریم، سپس روی آن ها را مقداری نشاسته ذرت می پاشیم و با وردنه باز می کنیم. در ادامه خمیر باز شده را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و مجددا روی آن نشاسته می ریزیم و خمیر بعدی را قرار می دهیم.

مرحله ششم

توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید خمیر یوفکا را برای طولانی مدت درون یخچال فریزر نگهداری کنید، تخم مرغ را حدف کنید. در ادامه می توانید خمیر یوفکا را به صورت نازک شده نیز درون یخچال فریزر نگهداری کنید.

مرحله هفتم

حالا خمیر را روی سطح کار قرار می دهیم، سپس با وردنه کمی باز می کنیم و مقداری نشاسته ذرت روی آن می پاشیم و یک خمیر دیگر روی آن قرار می دهیم، سپس با وردنه باز می کنیم تا خمیر نازک شود و به فرم دلخواه برش می زنیم.

مرحله هشتم

در نهایت توجه داشته باشید بین خمیر ها نشاسته ذرت بپاشید به این منظور که باعث می شود خمیر ها به هم نچسبند. در آخر می توانید با خمیر یوفکا خانگی بورک، باقلوا، سمبوسه و حتی پیراشکی درست کنید. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 21 دی 1400
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.