طرز تهیه بلال پنیری خوشمزه و مخصوص با فر در خانه

طرز تهیه بلال پنیری خوشمزه و مخصوص با فر در خانه

طرز تهیه بلال پنیری بلال پنیری یکی از انواع میان وعده خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت …

طرز تهیه قیساوا خرما خوشمزه و ساده به روش تبریزی

طرز تهیه قیساوا خرما خوشمزه و ساده به روش تبریزی

طرز تهیه قیساوا خرما قیساوا خرما یکی از انواع غذاهای خوشمزه و مقوی تبریزی است که به عنوان یک وعده کامل برای صبحانه محسوب می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه خورش گلابی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه خورش گلابی خوشمزه به روش مجلسی

طرز تهیه خورش گلابی خورش گلابی یکی از انواع خورش های ساده و خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه لازانیا بادمجان

طرز تهیه لازانیا بادمجان لازانیا بادمجان و قارچ

لازانیا بادمجان یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که در تهیه آن از گوشت استفاده نمی شود و برای گیاهخوران گزینه مناسبی می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لازانیا بادمجان در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
لازانیا۱ بسته
بادمجان۳ عدد
فلفل دلمه ای۱ عدد
قارچ۲۰۰ گرم
سیر۱ حبه
آرد۲ قاشق غذاخوری
کره۵۰ گرم
شیر۲ لیوان
پنیر پیتزابه مقدار کافی
پودر آویشنبه مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و پودر تخم گشنیزبه مقدار کافی

طرز تهیه لازانیا بادمجان

مرحله اول

برای تهیه لازانیا بادمجان خوشمزه ابتدای کار بادمجان ها را می شوییم، سپس پوست بادمجان ها را جدا می کنیم و به صورت حلقه ای نازک خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا مقداری روغن مایع درون تابه اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم روغن کاملا گرم شود. در ادامه برش های بادمجان را درون تابه قرار می دهیم و دو طرف آن را کاملا سرخ کرده و کنار می گذاریم. در ادامه قارچ را می شوییم.

مرحله سوم

در این مرحله قارچ را به صورت حلقه ای اسلایس می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و مقداری روغن درون تابه می ریزیم. در ادامه قارچ ها را به آن اضافه می کنیم، سپس تفت می دهیم.

مرحله چهارم

حالا قارچ را کاملا سرخ می کنیم، سپس فلفل دلمه ای را می شوییم، دانه هایش را خارج می کنیم. در ادامه فلفل دلمه ای را به صورت نواری نازک خرد می کنیم و درون تابه حاوی قارچ اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله پوست سیر را جدا می کنیم و آنرا به طور کامل له می کنیم، سپس درون تابه اضافه می کنیم و تفت می دهیم. در ادامه بادمجان ها را درون تابه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود.

مرحله ششم

حالا نمک، ادویه لازانیا، فلفل سیاه، پودر تخم گشنیز و رب گوجه فرنگی را درون تابه حاوی مواد لازانیا اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا بوی خامی رب از بین برود. در ادامه نصف استکان آب به مواد میانی لازانیا اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله اجازه می دهیم مخلوط سبزیجات بپزد تا آب آن کشیده شود. یک قابلمه مناسب را تا نیمه پر از آب می کنیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم و اجازه می دهیم آب به جوش بیاد. در ادامه مواد میانی لازانیا را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله هشتم

حالا سس بشامل را آماده می کنیم، به این منظور که درون یک قابلمه مناسب کره را اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و آرد را به آن اضافه کرده و را تفت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود.

مرحله نهم

در این مرحله زمانی که بوی خامی آرد گرفته شد، شیر را کم کم به آن اضافه می کنیم، سپس مرتبا هم می زنیم تا آرد گلوله نشود. در ادامه سس را روی حرارت به صورت مداوم هم می زنیم تا به غلظت مورد نظرمان برسد.

مرحله دهم

حالا زمانی که آب جوش آمد لازانیا را به همراه مقداری نمک و روغن مایع درون آب جوش می ریزیم، سپس اجازه می دهیم ورقه های لازانیا به مدت ۱۰ دقیقه درون آب جوش بمانند تا نرم شود. در ادامه لازانیا را درون آبکش می ریزیم و با آب سرد آبکشی می کنیم.

مرحله یازدهم

در این مرحله فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه کف ظرف مورد نظرمان را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم و ورقه های لازانیا را درون آن می چینیم.

مرحله دوازدهم

حالا با برس مقداری از سس بشامل را روی ورقه های لازانیا می مالیم، سپس از مواد سبزیجات روی آن به صورت پخش ریخته، سپس روی مواد میانی را با پنیر پیتزا پر می کنیم و مجددا این مراحل را به همین ترتیب تکرار می کنیم.

مرحله سیزدهم

در این مرحله لایه آخر را ورقه لازانیا قرار می دهیم، سپس سس بشامل را روی لازانیا می ریزیم، روی سس را با پنیر پیتزا می پوشانیم. در ادامه مقداری پودر آویشن روی لازانیا می ریزیم، سپس روی آن را با ورقه فویل می پوشانیم.

مرحله چهاردهم

حالا لازانیا را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۳۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا بپزد. پس از گذشت این زمان ورقه فویل را از روی لازانیا بر می داریم، سپس گریل را روشن می کنیم.

مرحله پانزدهم

در نهایت اجازه می دهیم لازانیا به مدت ۳ تا ۴ دقیقه گریل شود تا پنیر پیتزا طلایی و خوشرنگ شود. در آخر لازانیا را از فر خارج می کنیم، سپس برش می زنیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 21 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.