طرز تهیه بیسکویت های بای خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه بیسکویت های بای

طرز تهیه بیسکویت های بای آشپزخانه کوچک من طرز تهیه های بای با پیمانه طرز تهیه بیسکویت های بای بدون فر طرز تهیه های بای بدون کره طرز تهیه بیسکویت مغزدار طرز تهیه های بای بدون نشاسته ذرت طرز تهیه های بای شکلاتی طرز تهیه های بای خرمایی

ها بای یکی از انواع بیسکوئیت های خوشمزه بازاری است که معمولا به صورت دو رنگ تهیه می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه بیسکویت های بای در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم بیسکویت های بای
آرد۲۱۰ گرم
نشاسته ذرت۳ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر¼ قاشق چایخوری
کره۱۵۰ گرم
پودر قند۱۰۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
وانیل¼ قاشق چایخوری
پودر کاکائو۱ قاشق غذاخوری
شکلات چیپسیبه مقدار کافی

طرز تهیه بیسکویت های بای

مرحله اول

برای تهیه بیسکویت های بای خانگی ابتدا از ۳۰ دقیقه کره را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم با دمای محیط کاملا هماهنگ شود. در ادامه یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله آرد را به همراه نشاسته ذرت و بکینگ پودر درون کاسه اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب شوند. در ادامه مخلوط آرد و نشاسته را درون الک می ریزیم، سپس ۳ مرتبه الک می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

حالا ۱ قاشق غذاخوری از مخلوط آرد بر می داریم. در ادامه کره به دمای محیط رسیده را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس پودر قند را به آن اضافه می کنیم و با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا سبک و روشن شود.

مرحله چهارم

در این مرحله بین کار کاسه را دور گیری می کنیم تا مواد به صورت یکنواخت هم زده شوند. در ادامه وانیل را به همراه تخم مرغ به مخلوط کره و پودر قند اضافه می کنیم و مجددا با دور تند همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم.

مرحله پنجم

حالا مخلوط آرد را طی ۲ مرحله به مخلوط کره اضافه می کنیم، سپس با لیسک مخلوط می کنیم تا خمیر جمع شود. توجه داشته باشید خمیر را ورز ندهید به این منظور که خمیر روغن می اندازد و باعث می شود بیسکویت ها سفت شود.

مرحله ششم

در این مرحله خمیر را به ۲ قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس به یکی از قسمت های خمیر ۱ قاشق از مخلوط آرد که ابتدای کار برداشیم اضافه می کنیم و با لیسک مخلوط می کنیم، سپس اگر خمیر شل بود به آن کمی آرد اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

حالا به قسمت دیگر خمیر پودر کاکائو را اضافه می کنیم، سپس با لیسک مخلوط می کنیم و در صورتی که خمیر شل بود به آن مقداری پودر کاکائو اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا خمیری لطیف و بدون ترک در کاسه جمع شود.

مرحله هشتم

در این مرحله مقداری از خمیر سفید بر می داریم و به اندازه فندق در دست گرد می کنیم، سپس روی سطح کار قرار می دهیم. در ادامه مقداری از خمیر کاکائویی بر می داریم و به اندازه خمیر سفید در دست گرد می کنیم و کنار خمیر سفید قرار می دهیم.

مرحله نهم

حالا به همین ترتیب خمیر ها را به صورت دایره یکی درمیان کنار هم می چینیم. در ادامه با فشار دست از وسط خمیر را به هم نزدیک می کنیم، سپس درون آن را با شکلات چیپسی پر می کنیم و با لبه های خمیر روی شکلات چیپسی را می پوشانیم.

مرحله دهم

در این مرحله فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کاملا گرم شود. در ادامه سینی فر را روی سطح کار قرار می دهیم، سپس خمیر ها را با فاصله از هم درون سینی فر می چینیم. نیازی به چرب کردن یا کاغذ روغنی نیست.

مرحله یازدهم

حالا بیسکویت ها را درون یخچال قرارمی دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کنند. در ادامه پس از گذشت این زمان بیسکویت ها را درون فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر بمانند تا بپزند.

مرحله دوازدهم

در نهایت پس از گذشت این زمان، بیسکویت ها را با چاقو امتحان می کنیم، در صورتی که تکان خوردند پخته شده اند، سپس از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در آخر بیسکویت ها را به همراه چای زعفرانی میل کنید. نوش جان.

چه امتیازی میدی؟
بروز رسانی توسط در سه شنبه 7 دی 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.