طرز تهیه آب آلو خانگی و خوشمزه با خواص فراوان به روش طبیعی

طرز تهیه آب آلو خانگی و خوشمزه با خواص فراوان به روش طبیعی

طرز تهیه آب آلو آب آلو یکی از انواع آب میوه های بسیار مفید و مقوی است که دارای ویتامین های بسیار می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با پرتال …

طرز تهیه چای ماسالا به روش اصیل هندی مناسب برای کاهش وزن

طرز تهیه چای ماسالا به روش اصیل هندی مناسب برای کاهش وزن

طرز تهیه چای ماسالا چای ماسالا یکی از انواع نوشیدنی های بسیار خوشمزه و مفید است که اصالت آن متعلق به هند می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی …

طرز تهیه شربت توت فرنگی خوشرنگ و مجلسی در منزل

طرز تهیه شربت توت فرنگی خوشرنگ و مجلسی در منزل

طرز تهیه شربت توت فرنگی شربت توت فرنگی یکی از انواع شربت های گوارا و بسیار پر طرفدار فصل تابستان است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد، رنگ بسیار زیبایی …

طرز تهیه نوشیدنی گرم سیب

نوشیدنی گرم سیب دارچین , طرز تهیه نوشیدنی گرم سیب و لیمو ترش

نوشیدنی گرم سیب یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه بین المللی است که با آب سیب درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نوشیدنی گرم سیب در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
آب سیب۴ لیوان
پرتقال یا لیمو ترش۱ عدد
چوب دارچین۲ تکه
میخک (اختیاری)۲ عدد
بادیان رومی (اختیاری)۱ عدد

طرز تهیه نوشیدنی گرم سیب

مرحله اول

برای تهیه نوشیدنی گرم سیب ابتدا با استفاد از پوست کن یا یک چاقوی تیز مقداری از پوست لیمو ترش یا پرتقال را جدا می کنیم و درون یک قابلمه مناسب می ریزیم. توجه داشته باشید که فقط باید از پوست رنگی لیمو استفاده شود.

مرحله دوم

پوست سفید رنگ پرتقال یا لیمو ترش باعث تلخ شدن نوشیدنی می شود و به همین دلیل فقط باید از قسمت رنگی پوست پرتقال یا لیمو ترش استفاده کنیم. در ادامه آب سیب را به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله چوب دارچین را به قابلمه اضافه می کنیم. توجه داشته باشید که استفاده از میخک و بادیان رومی باعث می شود، نوشیدنی طعم جذاب تری داشته باشد. البته اضافه کردن این مواد اختیاری است.

مرحله چهارم

حالا قابلمه را روی حرارت قرار داده و اجازه می دهیم آب سیب به آرامی شروع به جوشیدن کند. پس از گذشت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از جوشیدن آب سیب، نوشیدنی را صاف کرده و درون لیوان می ریزیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 21 آبان 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.