طرز تهیه دنت شکلاتی خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه دنت شکلاتی خوشمزه و مخصوص به روش خانگی

طرز تهیه دنت شکلاتی دنت شکلاتی یک دسر خوشمزه و مقوی است که می توانید از آن به عنوان میان وعده هم استفاده کنید. انی دسر خوشمزه بافتی شبیه به شکلات صبحانه …

طرز تهیه دسر گبوله خوشمزه و مخصوص با شیر و شیره انگور

طرز تهیه دسر گبوله خوشمزه و مخصوص با شیر و شیره انگور

طرز تهیه دسر گبوله دسر گبوله یک دسر خانگی بسیار خوشمزه است که بدون پودر ژلاتین یا مواد مصنوعی دیگر تهیه می شود. از آن جا که این دسر، از آرد تفت …

طرز تهیه مگنولیا کیک خوشمزه و مخصوص به صورت یخچالی

طرز تهیه مگنولیا کیک خوشمزه و مخصوص به صورت یخچالی

طرز تهیه مگنولیا کیک مگنولیا کیک یک دسر خانگی بسیار خوشمزه است که بدون پودر ژلاتین یا مواد مصنوعی دیگر تهیه می شود. این دسر به صورت لایه ای تهیه می شود.لایه …

طرز تهیه ژله نارنگی توپی

ژله نارنگی توپی , طرز تهیه ژله نارنگی توپی

ژله نارنگی توپی یکی از انواع ژله های خوشمزه و شیک بین المللی است که ظاهری شبیه به نارنگی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ژله نارنگی توپی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم ژله نارنگی
ژله پرتقال یا نارنگی۱ بسته
آب جوش۱٫۵ لیوان
برگ نارنگیبه تعداد کافی

طرز تهیه ژله نارنگی توپی

مرحله اول

برای تهیه دسر نارنگی توپی خوشمزه ابتدا پودر ژله را به همراه آب جوش داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با هم ترکیب می کنیم. در ادامه کاسه را به روش بن ماری روی بخار آب کتری یا سماور قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله به آرامی پودر ژله را هم می زنیم تا به طور کامل درون آب جوش حل شود. هم زدن پودر ژله را باید تا زمانی که با آب جوش ترکیب شده و حالتی شفاف پیدا کند، به آرامی ادامه می دهیم.

مرحله سوم

در ادامه پس از اینکه پودر ژله به طور کامل حل شد، آنرا از روی حرارت بخار آب کنار می گذاریم و کمی صبر می کنیم تا ولرم شود. در همین حین قالب ژله توپی را با کمی روغن به طور کامل چرب می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مایه ژله را درون قالب می ریزیم، سپس به مدت چند ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا به طور کامل ببندد. در ادامه ژله را از یخچال خارج می کنیم و با برگ نارنگی به سلیقه خود تزیین می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 18 آبان 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.