طرز تهیه شیرینی ماکارون خوشمزه و مخصوص به روش فرانسوی

طرز تهیه شیرینی ماکارون خوشمزه و مخصوص به روش فرانسوی

طرز تهیه شیرینی ماکارون شیرینی ماکارون یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور فرانسه می باشد. مواد اصلی تشکیل دهنده این شیرینی مجلسی سفیده …

طرز تهیه کیک ماست خوشمزه با بافت نرم اسفنجی و پف زیاد

طرز تهیه کیک ماست خوشمزه با بافت نرم اسفنجی و پف زیاد

طرز تهیه کیک ماست کیک ماست یکی از انواع کیک نرم و خوشمزه بین المللی است که معمولا برای میان وعده تهیه می شود. این کیک خوشمزه بافتی پنبه ای دارد و …

طرز تهیه کیک شکلاتی خوشمزه و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه کیک شکلاتی خوشمزه و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه کیک شکلاتی کیک شکلاتی یکی از انواع کیک های پر طرفدار در جهان است که معمولا به عنوان میان وعده یا عصرانه سرو می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه شکلات مغزدار قهوه

طرز تهیه شکلات مغزدار قهوه

شکلات مغزدار قهوه یکی از انواع شکلات های خوشمزه و پر مصرف در سراسر جهان است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شکلات مغزدار قهوه در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شکلات مغزدار قهوه
شکلات تخته ای۵۰۰ گرم
روغن نارگیل۱ قاشق مرباخوری
کرمفیل شیریبه مقدار لارم
پودر قهوه فوری و نسکافهبه میزان لازم

طرز تهیه شکلات مغزدار قهوه

مرحله اول

قبل از هرچیزی باید بدانید که می توانید از شکلات تلخ و یا شکلات سکه ای استفاده کنید. برای تهیه شکلات مغزدار با طعم قهوه ابتدا شکلات تخته ای را به صوتر قطعات ریز خرد کرده تا بتوانید آن را راحت تر ذوب کنید.

مرحله دوم

در این مرحله شکلات های خرد شده را به روی حرارت بخار کتری یا سماور قرار دهید تا به روش غیر مستقیم بن ماری به آرامی ذوب شود. شکلات را حتما در یک ظرف تمیز بریزید و از وارد شدن آب به داخل آن جلوگیری کنید.

مرحله سوم

شکلات ذوب شده را از روی حرارت بردارید. حالا کمی روغن نارگیل را به همراه پودر قهوه اضافه کرده و به خوبی هم بزنید. این کار را تا جایی انجام دهید که شکلات کاملا روان شود. در این مرحله می توانید آن را به خوبی داخل قالب شکلات بریزید.

مرحله چهارم

توجه داشته باشید که بهتر است از قالب شکلات مرغوب استفاده کنید. قالب را به کمک قلموی مخصوص به شکل یکنواخت به شکلات آغشته کنید. حالا باید قالب را درون یخچال با فریزر قرار دهید تا به خوبی سفت شود.

مرحله پنجم

در مدت زمانی که شکلات داخل یخچال است؛ به سراغ کرمفیل بروید. قهوه و دانه های نسکافه را با پشت قاشق کمی پودر کنید. حالا این پودر را به کرمفیل اضافه کنید تا کاملا طعم قهوه به خود بگیرد. حتما کرمفیل را به خوبی هم بزنید.

مرحله ششم

برای پر کردن داخل شکلات ها باید از قیف مخصوص شکلات سازی استفاده کنید البته نیازی به ماسوره نیست. کرمفیل را داخل قیف ریخته و آن را داخل شکلات های منجمد شده بریزید. حالا باید روی آن را با شکلات مایع بپوشانید.

مرحله هفتم

باید تمام سطح شکلات به شکل کامل پوشانده شود. شکلات ها را دوباره داخل یخچال یا فریزر قرار دهید تا به خوبی سفت شود. بعد از اینکه شکلات ها کاملا سفت شد می توانید آن ها را به راحتی از قالب جدا کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 19 مهر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.