مطالب پر بازدید
طرز تهیه شیرینی نان برنجی خوشمزه و خانگی اصیل با پیمانه

طرز تهیه شیرینی نان برنجی خوشمزه و خانگی اصیل با پیمانه

طرز تهیه شیرینی نان برنجی شیرینی نان برنجی یکی از انواع شیرینی های پر طرفدار است که از شیرینی ها اصیل ایرانی می باشد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه تافی شکلاتی خوشمزه و مخصوص با طعم کره ای

طرز تهیه تافی شکلاتی خوشمزه و مخصوص با طعم کره ای

طرز تهیه تافی شکلاتی تافی شکلاتی یکی از انواع شکلات های نوستالوژیک در میان ایرانیان است که حالتی نرم و کشدار دارد. این شکلات خوشمزه را می توانید به سلیقه خود با …

آشنایی با خواص فندق افسونگر + مضرات ناشناخته این گیاه!

آشنایی با خواص فندق افسونگر + مضرات ناشناخته این گیاه!

خواص فندق افسونگر فندق افسونگر، گیاهی بومی آمریکای شمالی با خصوصیات و کاربردهای متنوع، حاوی ترکیبات متعددی است که آن را به عنصری مؤثر در مراقبت از پوست و درمان بیماری‌های پوستی …

طرز تهیه شکلات چیپسی حرفه ای و خوشمزه با روش ساده در منزل

طرز تهیه شکلات چیپسی

طرز تهیه شکلات چیپسی با پودر کاکائو انواع شکلات چیپسی جایگزین کیلویی کاربرد فرمند در کیک xvc jidi a ghj  d sd

شکلات چیپسی یکی از انواع شکلات های تزیینی است که در تهیه انواع شیرینی و دسر استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم شکلات چیپسی
شکلات تخته ای۲۰۰ گرم

دستور تهیه شکلات چیپسی

مرحله اول

برای تهیه شکلات چیپسی حرفه ای ابتدا شکلات تخته ای با رنگ دلخواه خود را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کاسه حاوی شکلات را روی بخار آب قرار می دهیم و شکلات را به روش بن ماری ذوب می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله یک قیف یک بار مصرف را روی یک لیوان باز می کنیم و  شکلات ذوب شده را داخل قیف می ریزیم. حالا قالب سیلیکونی شکلات چیپسی را کمی چرب می کنیم و با قیف داخل قالب را پر می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

پس از اینکه شکلات سفت شدند، آنها را زا قالب خارج می کنیم و در ظرف در بسته در یخچال نگهداری می کنیم. در صورتی که قالب مخصوص شکلات چیپسی نداشتیم می توانیم از جای قرص و کپسول نیز استفاده کنیم.

مرحله چهارم

به این صورت که جای قرص یا کپسول ها را به خوبی می شوییم، کنار می گذاریم تا آب اضافی شان برود، سپس شکلات ذوب شده را داخل جای خالی قرص های می ریزیم و اجازه می دهیم سفت شوند. حالا شکلات ها را از جای قرص ها خارج می کنیم.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 8 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/shur_o_shirin
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.