طرز تهیه پنکیک موزی خوشمزه و مخصوص به روش هتلی

طرز تهیه پنکیک موزی خوشمزه و مخصوص به روش هتلی

طرز تهیه پنکیک موزی پنکیک موزی یکی از انواع پنکیک های بسیار پر طرفدار و خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. این پنکیک خوشمزه هم مانند دیگر …

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نعلی شیرینی نعلی یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و مجلسی ایرانی است که مانند شیرینی مربایی برای عید نوروز تهیه می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل …

طرز تهیه کروسان خوشمزه با مغز شکلاتی به روش فرانسوی

طرز تهیه کروسان خوشمزه با مغز شکلاتی به روش فرانسوی

طرز تهیه کروسان کروسان یا کروسانت یکی از نان های مخصوص و پر طرفدار فرانسوی است که با مغزهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این اموزش شیرینی پزی در ادامه با …

طرز تهیه شکلات چیپسی

طرز تهیه شکلات چیپسی با پودر کاکائو انواع شکلات چیپسی جایگزین کیلویی کاربرد فرمند در کیک xvc jidi a ghj  d sd

شکلات چیپسی یکی از انواع شکلات های تزیینی است که در تهیه انواع شیرینی و دسر استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم شکلات چیپسی
شکلات تخته ای۲۰۰ گرم

دستور تهیه شکلات چیپسی

مرحله اول

برای تهیه شکلات چیپسی حرفه ای ابتدا شکلات تخته ای با رنگ دلخواه خود را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کاسه حاوی شکلات را روی بخار آب قرار می دهیم و شکلات را به روش بن ماری ذوب می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله یک قیف یک بار مصرف را روی یک لیوان باز می کنیم و  شکلات ذوب شده را داخل قیف می ریزیم. حالا قالب سیلیکونی شکلات چیپسی را کمی چرب می کنیم و با قیف داخل قالب را پر می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

پس از اینکه شکلات سفت شدند، آنها را زا قالب خارج می کنیم و در ظرف در بسته در یخچال نگهداری می کنیم. در صورتی که قالب مخصوص شکلات چیپسی نداشتیم می توانیم از جای قرص و کپسول نیز استفاده کنیم.

مرحله چهارم

به این صورت که جای قرص یا کپسول ها را به خوبی می شوییم، کنار می گذاریم تا آب اضافی شان برود، سپس شکلات ذوب شده را داخل جای خالی قرص های می ریزیم و اجازه می دهیم سفت شوند. حالا شکلات ها را از جای قرص ها خارج می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 8 مرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/shur_o_shirin
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.