طرز تهیه دسر شیر خرما خوشمزه و مقوی به روش مجلسی

طرز تهیه دسر شیر خرما خوشمزه و مقوی به روش مجلسی

طرز تهیه دسر شیر خرما شیر خرما به عنوان یک نوشیدنی از قدیم مورد توجه افراد زیادی بوده است. دسر شیر خرما با همان طعم شیر خرما را دارد که با استفاده …

طرز تهیه پودینگ شکلاتی خوشمزه و مجلسی به روش ترکیه ای

طرز تهیه پودینگ شکلاتی خوشمزه و مجلسی به روش ترکیه ای

طرز تهیه پودینگ شکلاتی پودینگ شکلاتی یکی از انواع دسرهای مجلسی در سراسر جهان است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت آموزشی چی …

طرز تهیه حلوای بادام کفگیری خوشمزه و مجلسی اصیل تبریزی

طرز تهیه حلوای بادام کفگیری خوشمزه و مجلسی اصیل تبریزی

طرز تهیه حلوای بادام حلوای بادام یکی از حلواهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود. این حلوای خوشمزه اصالتا متعلق به شهر تبریز می باشد …

طرز تهیه شیر عسلی

طرز تهیه شیر عسلی با شیر خشک برای باقلوا طرز مصرف شیر عسل سوران خواص شیر عسلی و فوت و فن و نکات

شیر عسلی یکی از موادی است که در تهیه انواع دسرها، بستنی ها و شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

همچنین ببینید : طرز تهیه نوتلا خانگی خوشمزه و رژیمی به روش کافی شاپ

مواد لازم شیر عسلی
شیر۲ پیمانه
شکردو سوم پیمانه
کره پاستوریزه۲۰ گرم

دستور تهیه شیر عسلی

مرحله اول

ابتدا شیر را به همراه شکر داخل یک تابه نسوز بزرگ و جادار می ریزیم و روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا شکر به طور کامل در شیر حل شود. نکته مهم در این مرحله این است که قبل از به جوش امدن شیر را باید مواد را هم بزنیم تا شکر به طور کامل حل شود.

مرحله دوم

زمانی که شیر به نقطه جوش رسید و می خواست شروع به قل زدن کند، سریعا حرارت زیر تابه را تا حد ممکن کم می کنیم و هر چند دقیقه یک بار مواد داخل تابه را هم می زنیم تا ته نگیرد و به غلظت مورد نظر ما برسد.

مرحله سوم

نکته مهم در مورد حرارت زیر تابه این است که حرارت باید در حدی باشد که شیر به هیچ وجه نجوشد، چون اگر شیر بجوشد شیر عسلی ته می گیرد. حدود ۴۰ دقیقه زمان نیاز است تا شیر علسی به غلظت مناسب برسد.

همچنین ببینید : طرز تهیه گاناش خوشرنگ و خانگی با رنگ های شکلاتی و طلایی

مرحله چهارم

در زمان اماده شدن شیر عسلی ممکن است اطراف تابه شکرک بزند، به هیچ شکرکهای اطراف تابه را داخل شیر علسی نریزید چون باعث شکرک زدن شیر علسی می شود. غلظت شیر عسلی باید به حدی برسد که روان نباید.

مرحله پنجم

یعنی وقتی با قاشق از شیر عسلی بر می دارید و مجددا داخل تابه می ریزید، غلظت داشته باشد و به صورت قطره قطره بریزد نه به صورت یک باره و روان از قاشق بریزد، البته به این نکته هم توجه داشته باشید که شیر عسلی در یخچال سفت تر هم می شود.

مرحله ششم

رنگ شیرعسلی هم زمانی که اماده شود مایل به زرد کمرنگ می شود. وقتی شیرعسلی به غلظت مناسب رسید، کره را اضافه می کنیم و بلافاصله آنرا از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم در دمای محیط خنک شود سپس در یخچال در ظرف در بسته تا ۱۴ روز قابل نگهداری است.

نکات تهیه شیر عسل

دون دون شدن شیر عسلی

ممکن است بعد از اینکه شیرعلسی شما آماده شد به صورت یکدست نباشد و حالت دون دون داشته باشید. این موضوع مشکل خاصی نیست و پس از اماده شدن شیر عسلی می توانید آنرا داخل میکسر یا مخلوط کن بریزید تا یکدست شود.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 1 خرداد 1399
  • منبع :
  • img from instagram.com/fereshte.ghorbanii
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.