طرز تهیه فالوده کرمانی ساده و خوشمزه با نشاسته در منزل

طرز تهیه فالوده کرمانی ساده و خوشمزه با نشاسته در منزل

طرز تهیه فالوده کرمانی فالوده یکی از نوشیدنی های فصل تابستان است که در کنار بستنی طرفداران زیادی دارد. فالوده در شهر های مختلف متفاوت تهیه می شود. یکی از معروف ترین …

طرز تهیه شیر عسلی غلیظ و فوری به همراه فوت و فن ها

طرز تهیه شیر عسلی غلیظ و فوری به همراه فوت و فن ها

طرز تهیه شیر عسلی شیر عسلی یکی از موادی است که در تهیه انواع دسرها، بستنی ها و شیرینی ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم شیر عسلی را به صورت …

طرز تهیه روکر آناناس خوشمزه و مخصوص به روش اصیل ایتالیایی

طرز تهیه روکر آناناس خوشمزه و مخصوص به روش اصیل ایتالیایی

طرز تهیه روکر آناناس روکر آناناس یکی از انواع دسرهای خوشمزه و مخصوص بین المللی است که با دستورها و مواد متنوعی تهیه می شود. این دسر خوشمزه که دسرهای مجلسی محسوب …

طرز تهیه دسر زبرا

دسر زبرا مخملی , طرز تهیه دسر زبرا , دستور پخت دسر زبرا ترکیه ای با شیر

دسر زبرا یک دسر خانگی بسیار خوشمزه است که با استفاده از پودر ژلاتین و نشاسته تهیه می شود. این دسر شیری در دو رنگ سفید و کاکائویی تهیه می شود که به صورت یکی در میان داخل ظرف ریخته و به شکل زبرا یا گورخری و راه راه در می آید. این دسر به صورت تک نفره در ظروف مناسب تهیه و در جشن های تولد یا مهمانی ها سرو نمود. می توان این دسر را درون قالب نیز تهیه کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر زبرا در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم دسر زبرا
شیر سرد۶ لیوان
شکر۱ لیوان
نشاسته ذرت یا گل۴ قاشق غذا خوری
وانیلنصف قاشق چای خوری
پودر ژلاتین۲ قاشق غذا خوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه دسر زبرا

مرحله اول

برای تهیه دسر خوشمزه و مخصوص زبرا در ابتدای کار، پودر ژلاتین را درون نصف لیوان آب سرد ریخته و روی بخار کتری قرار می دهیم تا به طور کامل حل شود. در ادامه تمام مواد به جز پودر کاکائو را به دو قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله دو قابلمه جدا گانه برداشته و هر قسمت مواد را داخل این قابلمه ها می ریزیم. در ادامه پودر کاکائو را فقط داخل یکی از قابلمه ها می ریزیم. وقتی که با هم ترکیب شد، روی حرارت قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا ته نگیرد .

مرحله سوم

هم زدن مواد باعث می شود که مایه دسر گلوله گلوله نشود و پخته شود. در بین پخت، ژلاتین حل شده را در دو قابلمه می ریزیم و پخت را ادامه می دهیم تا جایی که به غلظت فرنی برسد. در هر قالبی می توان این دسر را تهیه کرد.

مرحله چهارم

می توان از قالب های تک نفره یا چند نفره استفاده کرد. قالب ها را چرب کرده و یک قاشق از مایه سفید و یک قاشق مایه کاکائویی می ریزیم. دوباره مایه سفید را وسط می ریزیم و این کار را ادامه می دهیم تا مواد کامل تمام شود.

مرحله پنجم

سپس درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند و خودش را بگیرد. وقتی که دسر خودش را گرفت می توان از دور قالب آن را آزاد کرد و در ظرف مناسب برگرداند. دسر را درون پودر نارگیل می غلتانیم و آن را تزیین می کنیم و سپس سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 18 تیر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.