طرز تهیه کیک ساچر خوشمزه و مجلسی به روش حرفه ای قنادی

طرز تهیه کیک ساچر

طرز تهیه کیک ساچر اتریشی با سس مخصوص شکلاتی نوتلا

کیک ساچر یک کیک شکلاتی چند لایه است که به عنوان عصرانه یا دسر و کیک های کافی شاپی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل سایز این کیک و برش هایی که می خورد، می توان از این کیک به عنوان شیرینی برای پذیرایی یا دسر استفاده نمود. برای فیلینگ لایه های کیک، از مارمالاد زرد آلو استفاده شده است. می توان به جای مارمالاد از عسل نیز برای چسباندن لایه ها بهم استفاده نمود. این کیک از شکلات خرد شده تهیه می شود که کاملا یک کیک شکلاتی به حساب می آید، برای مشاهده آموزش طرز تهیه کیک ساچر در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک ساچر
شکلات خرد شده۱۰۰ گرم
کره۶۵ گرم
زرده تخم مرغ۴ عدد
سفیده تخم مرغ۵ عدد
آرد۶۵ گرم
شکر۷۰ گرم
نمککمی
مواد لازم برای فیلینگ
مارمالاد زرد آلو۱۳۰ تا ۱۵۰ گرم
مواد لازم برای گاناش
شکلات خرد شده۱۰۰ گرم
خامه۱۰۰ گرم

طرز تهیه کیک ساچر

مرحله اول

برای تهیه کیک ساچر در ابتدای کار، آرد را الک کرده و کنار می گذاریم. می توان از مخلوط آرد استفاده کرد. مثلا از ۵۰ گرم آرد سفید و ۱۵ گرم آرد ذرت یا همه را از آرد سفید استفاده کرد. سپس شکلات را خرد کرده درون یک کاسه یا قابلمه کوچک می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله روی آن کره را قرار داده و روی بخار کتری می گذاریم تا شکلات و کره با هم ذوب شود. سپس شکلات و کره را از روی حرارت برداشته و کنار می گذاریم تا خنک شود. یک کاسه بر می داریم. ۴ عدد زرده را درون آن می ریزیم.

مرحله سوم طرز تهیه کیک ساچر

در این مرحله کمی نمک اضافه کرده و با همزن دستی می زنیم تا از لختگی خارج شود. سپس مخلوط شکلات را که از دما افتاده است، به آن اضافه می کنیم. سپس با همان همزن دستی می زنیم تا کامل مخلوط و یکدست شود.

مرحله چهارم

یک کاسه دیگر برداشته و سفیده را درون آن می ریزیم. سپس با همزن دستی می زنیم تا کف کند. بعد از آن شکر را به صورت بارانی به تدریج به سفیده اضافه کرده و به صورت مداوم هم می زنیم تا سفیده کامل شکل گرفته و سفت شود.

مرحله پنجم

این کار را می توان با همزن برقی و سریعتر انجام داد. سپس یک سوم از سفیده را درون مخلوط زرده و شکلات می ریزیم. مخلوط را با لیسک به صورت دورانی مخلوط می کنیم. سپس نیمی از آرد الک شده را به آن اضافه می کنیم.

مرحله ششم

سپس  مجددا به صورت دورانی و آرام با لیسک مخلوط می کنیم. سپس یک سوم دیگر سفیده را اضافه کرده و دوباره با لیسک مخلوط می کنیم. بقیه آرد و یک سوم سفیده باقی مانده را اضافه کرده و به آرامی مخلوط می کنیم تا مواد به خوبی مخلوط شود.

مرحله هفتم

در این مرحله فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود. یک قالب ۳۰ در ۴۰ را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی قرار می دهیم. سپس کمی کاغذ را چرب کرده و مواد را به آرامی درون قالب می ریزیم.

مرحله هشتم

قالب را درون فر با همان دما به مدت ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا پخته شود. زمانی که اگر با انگشت روی کیک را فشار دهیم به سمت بالا برگردد، کیک آماده است. در ادامه قالب را از فر خارج کرده و صبر می کنیم تا کاملا سرد شود.

مرحله نهم

در این مرحله کیک را به آرامی از قالب خارج می کنیم، سپس با یک کارد تیز به ۴ لایه مساوی برش می زنیم. مارمالاد زرد آلو را کمی گرم می کنیم. بین لایه های کیک مارمالاد قرار می دهیم. سپس کیک را با سلفون می پوشانیم.

مرحله دهم

سپس یک وزنه ۱ کیلو گرمی را به مدت ۱۰ دقیقه روی آن قرار می دهیم تا لابه ها بهم بچسبد. برای این کار می توان روی کیک را یک سینی قرار داد و حدود ۴ لیوان آب را درون یک کاسه ریخت و روی سینی قرار داد تا لایه های کیک به هم بچسبند.

مرحله یادزهم

بعد از این که لایه ها کامل بهم چسبید، کیک را از سلفون خارج کرده و برش می زنیم. سپس گاناش را اماده کرده و روی آن می ریزیم. برای گاناش، خامه را درون یک قابلمه کوچک می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوازدهم

وقتی که خامه گرم شد و از کناره ها شروع به جوشیدن کرد، شکلات خرد شده را به آن اضافه کرده و به آرامی هم می زنیم تا شکلات کامل ذوب شود و با خامه مخلوط شود. سپس از روی حرارت برداشته و می گذاریم تا از دما بیفتد.

مرحله سیزدهم

در مرحله پایانی روی کیک را با گاناش شکلاتی پوشش داده و با ترافل یا هر ماده دیگری به دلخواه تزیین می کنیم. تزیین این کیک سلیقه ای می باشد و می توانیم با انواع مواد آنرا با ظاهر دلخواه خود تزیین کنیم.

بروز رسانی توسط در چهارشنبه 18 فروردین 1400

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی ستاره‌ها کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

ممنون که اولین امتیاز را دادید!

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.