طرز تهیه زولبیا و بامیه خانگی آسان و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه زولبیا و بامیه خانگی آسان و خوشمزه مثل قنادی

طرز تهیه زولبیا و بامیه زولبیا و بامیه از انواع شیرینی های سنتی و محبوب در میان ایرانیان هستند که به صورت متداول در ماه مبارک رمضان پخته می شوند. در گذشته …

طرز تهیه کلوچه فومن خوشمزه و مغزدار به روش سنتی شمالی

طرز تهیه کلوچه فومن خوشمزه و مغزدار به روش سنتی شمالی

طرز تهیه کلوچه فومن کلوچه فومنی یکی از انواع گلوچه های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر فومن می باشد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در …

طرز تهیه کیک یزدی خانگی ساده با پف زیاد به روش بازاری

طرز تهیه کیک یزدی خانگی ساده با پف زیاد به روش بازاری

طرز تهیه کیک یزدی کیک یزدی یکی از انواع کیک های سنتی ایرانی است که مانند شیرینی کشمشی به عنوان یک شیرینی مناسبتی شناخته می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه شیرینی پسته ای

طرز تهیه شیرینی پسته بدون فر شکلاتی زعفرانی شیرینی پسته ای ترکیه شیرینی با مغز پسته xvc jidi advdkd  sji

شیرینی پسته ای یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود. این شیرینی خوشمزه که ظاهری شیک و مجلسی دارد یک گزینه بسیار مناسب برای شیرینی پذیرایی می باشد و می توانیم از آن در مهمانی های کوچک یا حتی مجالس مهم خود استفاده کنیم. یکی از مهم ترین مشکلاتی که در تهیه شیرینی پسته ای وجود دارد این است که پس از اینکه شیرینی پخت، روی ان ترک های ایجاد می شود که باعث می شود زیبایی شیرینی کمتر به چشم بیاید. با این دستور می توانید شیرینی پسته ای را به روشی تهیه کنید که به هیچ وجه پس از پخت ترک بر نمی دارد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی پسته ای
آرد سفید350 گرم
پودر پسته250 گرم
پودر قند200 گرم
روغن جامد220 گرم
زرده تخم مرغ1 عدد

دستور پخت شیرینی پسته ای

مرحله اول

برای تهیه شیرینی پسته ای خوشمزه  ابتدا آرد را داخل کاسه ای می ریزیم و پودر پسته را به همراه پودر قند به آن اضافه می کنیم و با قاشق آن ها را مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم. روغن جامد را داخل کاسه ای می ریزیم.

مرحله دوم

در ادامه زرده تخم مرغ را به روغن جامد می افزاییم و با همزن برقی آن ها را خوب مخلوط می کنیم تا کاملا ترکیب و یکدست شوند. در ادامه ترکیب آرد، پودر قند و پودر پسته را کم کم در سه مرحله به مخلوط روغن اضافه می کنیم.

مرحله سوم

برای مرحله اول که اضافه می کنیم با دور متوسط همزن برقی مواد را مخلوط می کنیم و برای مرحله دوم که مخلوط آرد را می افزاییم با لیسک مواد را مخلوط می کنیم و در مرحله سوم با دست مواد را خوب ورز می دهیم تا مواد حالت پودر به خود بگیرد.

مرحله چهارم

مواد منسجم نیست نگران نباشد.با استفاده از چرخ گوشت مواد خمیر را دو مرتبه چرخ می کنیم و داخل کاسه ای می ریزیم و با دست مجددا ورز می دهیم تا منسجم شود و به شکل یک دایره تقریبا بدون ترک خوردگی بشود.

مرحله پنجم

سپس به اندازه یک گردو از خمیر را بر می داریم و با کمک دست ها آن را به صورت یک دایره حالت می دهیم اگر دایره بدون ترک خوردگی بود، از ورز دادن مجدد جلوگیری می کنیم. در ادامه روی صفحه کار پلاستیک قرار می دهیم.

مرحله ششم

سپس خمیر را در وسط آن قرار می دهیم و یک پلاستیک نیز روی خمیر می گذاریم و با وردنه روی آن می کشیم تا خمیر پهن شود و داخل یخچال قرار می دهیم تا به مدت 15 دقیقه استراحت کند.بعد خمیر را از داخل یخچال خارج می کنیم.

مرحله هفتم

سپس سینی فر را از داخل فر بیرون می آوریم و فر را روشن می کنیم و روی 180 درجه سانتیگراد قرار می دهیم تا گرم شود.کف سینی کاغذ روغنی می اندازیم و با قلمو آغشته به روغن روی کاغذ را چرب می کنیم و خمیر را قالب می زنیم.

مرحله هشتم

سپس با فاصله آن ها را داخل سینی می چینیم و در طبقه وسط فر سینی را می گذاریم و به مدت 15 دقیقه صبر می کنیم تا شیرینی ها بپزند.شیرینی پسته ای ها را بعد پخت از داخل فر بیرون می آوریم و در ظرف مورد نظرمان می چینیم و نوش جان کنید.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 6 بهمن 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.