طرز تهیه قیمه کورگ خوشمزه و ساده به روش کردی

طرز تهیه قیمه کورگ خوشمزه و ساده به روش کردی

طرز تهیه قیمه کورگ قیمه کورگ یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی کشورمان است که اصالت آن به شهر سنندج بر می گردد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه کباب زرگری خوشمزه و مخصوص به روش کرمانی

طرز تهیه کباب زرگری خوشمزه و مخصوص به روش کرمانی

طرز تهیه کباب زرگری کرمانی کباب زرگری یکی از انواع کباب های سنتی و بسیار خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق یه شهر کرمان می باشد. این کباب خوشمزه شباهت زیادی …

طرز تهیه قورمه گوشت خوشمزه به روش سنتی بازاری

طرز تهیه قورمه گوشت خوشمزه به روش سنتی بازاری

طرز تهیه قورمه گوشت قورمه گوشت از غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قورمه گوشت …

طرز تهیه به پلو

طرز تهیه به پلو بدون گوشت با هویج با گوشت چرخ کرده ماش  نی نی سایت برنج با به xvc jidi fi  g 

به پلو یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
سینه مرغ۱ تکه
پیاز۱ عدد درشت
هویج۱ عدد
برنج۲ پیمانه
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
دارچین و زیره سبزبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت به پلو

مرحله اول

برای تهیه به پلو مجلسی ابتدا برنج را نسبت به نوع آن به مدت ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت با آب ولرم و ۱ قاشق چایخوری نمک می خیسانیم. در ادامه گوشت مرغ را به همراه کمی زردچوبه و نمک و ۱ پیمانه آب داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم و اجازه می دهیم مرغ به طور کامل بپرد. در ادامه پس از اینکه گوشت مرغ به طور کامل پخت و کمی خنک شد، آنرا به صورت ریش ریش خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

در این مرحله پیاز را به صورت خلالی درشت خرد می کنیم و به همراه کمی روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم. پس از اینکه پیاز سبک شد مقداری زردچوبه و فلفل سیاه اضافه کرده و یک دقیقه دیگر تفت می دهیم.

مرحله چهارم

در این مرحله هویج را با رنده درشت رنده می کنیم و به همراه مرغ ریش ریش شده به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا مرغ و هویج سرخ شوند. در ادامه میوه به را پوست گرفته و به صورت درشت رنده می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله به رنده شده را به همراه زعفران دم کرده، دارچین و زیره سبز به تابه اضافه می کنیم و در حد ۳ دقیقه به را تفت می دهیم تا با دیگر مواد یکدست شود. تفت دادن زیادی به باعث می شود که له شود.

مرحله ششم

حالا تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در این مرحله یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید. در ادامه ۱ قاشق غذاخوری روغن و ۱ قاشق چایخوری نمک به آب جوش اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله برنج خیسانده شده را به آب جوش اضافه می کنیم و اجازه می دهیم پخت اولیه برنج به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه انجام شود. پس از اینکه دانه های برنج نرم و مغزشان سفت بود باید برنج را آبکشی کنیم.

مرحله هشتم

حالا یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. در ادامه برای ته دیگ به سلیقه خود از سیب زمینی ورقه ای یا نان لواش استفاده می کنیم، سپس روی ته دیگ را با برنج پوشش می دهیم.

مرحله نهم

در این مرحله مقداری از مخلوط به و مرغ را روی برنج به صورت پخش می ریزیم، سپس مقداری ادویه پلویی روی مواد می ریزیم. به همین ترتیب مواد را به صورت لایه ای داخل قابلمه می ریزیم و لایه آخر را با برنج پر می کنیم.

مرحله دهم

حالا درب قابلمه را می گذاریم و حرارت زیر قابلمه را ملایمتر می کنیم. حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت زمان برای دم کشیدن برنج زمان لازم است. در پایان برنج و مواد را داخل قابلمه با هم مخلوط می کنیم، سپس در دیس کشده و سرو می کنیم.

نکات پخت به پلو

ادویه پلویی چیست؟

ادویه پلویی یکی از انواع ادویه های ترکیبی بین المللی است از ترکیب چند ادویه خوش طعم و خوش عطر تهیه می شود. در صورتی که تمایل دارید این ادویه خوش عطر را در منزل تهیه ککنید توصیه می کنیم به آموزش زیر مراجعه نمایید.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 4 آبان 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.