طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای خوشمزه به روش قنادی ها

طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای خوشمزه به روش قنادی ها

طرز تهیه شیرینی لطیفه شیرینی لطیفه یکی از انواع شیرینی های خامه ای خوشمزه و بسیار پرطرفدار ایرانی است، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با چی شی همراه باشید. همچنین ببینید : طرز تهیه …

طرز تهیه گوش فیل نازک و خوشمزه ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه گوش فیل نازک و خوشمزه ساده مرحله به مرحله

طرز تهیه گوش فیل گوش فیل یکی از انواع شیرینی های محبوب و خوشمزه ایرانی است که بیشتر در ماه مبارک رمضان برای سفره های افطار تهیه می شود، برای مشاهده این …

طرز تهیه کیک اسفنجی ساده پف دار و حرفه ای به روش قنادی

طرز تهیه کیک اسفنجی ساده پف دار و حرفه ای به روش قنادی

طرز تهیه کیک اسفنجی کیک اسفنجی یکی از محبوب ترین کیک ها در سراسر جهان است که بیشترین استفاده آن در صنایع شیرینی پزی می باشد. کیک اسفنجی در شیرینی پزی و …

طرز تهیه شیرینی قشطیه

طرز تهیه شیرینی قشطیه عربی خوشمزه و مخصوص

شیرینی قشطیه یکی از انواع شیرینی های خوشمزه عربی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی قشطیه
آرد سفید۱ و ¼ پیمانه
بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری
خامه صبحانه۱ بسته
نمک۱ پنس
شربت بار۱ لیوان
پنیر کیبیبه مقدار کافی
روغنبه اندازه کافی

دستور پخت شیرینی قشطیه

مرحله اول

برای تهیه قشطیه عربی ابتدا آرد را به همراه بکینگ پودر و نمک داخل یک کاسه یزرگ ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس خامه را اضافه می کنیم و مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند و خمیر جمع شود.

مرحله دوم

در این مرحله خمیر را چند دقیقه ورز می دهیم تا کاملا یکدست شود، سپس روی کاسه حاوی خمیر را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۱۵ دقیقه در دمای محیط استراحت می دیهم تا خمیر به اصطلاح عامیانه ور بیاید.

مرحله سوم

پس از اینکه خمیر به خوبی استراحت کرد، یک تکه کوچک از خمیر به اندازه گردو بر می داریم و با وردنه آنرا به صورت یکدست باز می کنیم. حالا یک تکه پنیر کیبی در وسط خمیر قرار می دهیم و آنرا مانند پیراشکی جمع می کنیم.

مرحله چهارم

لبه های خمیر را با چنگال روی هم فشار می دهیم تا بسته شوند. به همین صورت تمام خمیر را آماده می کنیم، سپس یک تابه گود روی حرارت قرار می دهیم و به اندازه ای روغن می ریزیم که شیرینی ها در روغن شناور باشند.

مرحله پنجم

در این مرحله تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و شیرینی ها را درون روغن داغ می اندازیم و اجازه می دهیم به صورت یکدست سرخ شوند. پس از اینکه یک سمت شیرینی ها سرخ شد آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود.

مرحله ششم

حالا شیرینی ها را روی دستمال حوله ای قرار می دهیم تا روغن اضافی شان گرفته شود، سپس در شربت بار قرار می دهیم و اجازه می دهیم شربت جذب شیرینی ها شود، سپس در ظرف مورد نظرمان می چینیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 12 مهر 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.