جمعه 8 اسفند 1399

طرز تهیه پیتزا مکزیکی

طرز تهیه پیتزا مکزیکی تند با سس سالسا و سوسیس گوشت xvc jidi djch l cd d

پیتزا مکزیکی یکی از انواع پیزاهای خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور مکزیک می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی مکزیکی در ادامه با چیشی مگ همراه باشید.

مواد لازم برای  ۲ نفر
گوشت چرخ کرده۱۵۰ گرم
پیاز۱ عدد متوسط
رب گوجه فرنگی۱ قاشق مرباخوری
سس سالسا۲ قاشق غذاخوری
پنیر پیتزا۱۵۰ گرم
قارچ۱۰۰ گرم
فلفل دلمه ای رنگی۱ قاشق غذاخوری
کنسرو ذرت۱ قاشق غذاخوری
خمیر پیتزا۱ عدد دو نفره
پاپریکا و آویشنبه مقدار کافی
فلفل قرمز و اورگانوبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

دستور پخت پیتزا مکزیکی

مرحله اول

برای تهیه پیتزا مکزیکی رستورانی ابتدا پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم، سپس به همراه کمی روغن داخل یک تابه مناسب تفت می دهیم تا پیاز کاراملی شود. در ادامه مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به تابه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه می کنیم و حدود ۵ دقیقه تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند، سپس مقداری پاپریکا، آویشن، فلفل قرمز، اورگانو و نمک به مخلوط پیاز و گوشت اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله سوم

حالا رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا طعم و بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود، سپس تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود.

مرحله چهارم

در این مرحله خمیر پیتزا را در سینی فر یا ظرف پیتزا با قطر یکسان پهن می کنیم، سپس سس سالسا را روی خمیر پیتزا به صورت یک دست پخش می کنیم. در ادامه نیمی از پینر پیتزا را به صورت پخش روی سس سالسا می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا مخلوط گوشت چرخ کرده را روی پنیر پیتزا به صورت یکدست پخش می کنیم. در ادامه قارچ را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و روی گوشت چرخ کرده می چینیم. حالا ذرت پخته شده و فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله باقیمانده پنیر پیتزا را روی مواد می ریزیم و پیتزا را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا پنیر به طور کامل آب شود، سپس چند دقیقه گریل را روشن می کنیم تا روی پیتزا طلایی شود. در پایان پیتزا را به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.