طرز تهیه دسر سارای تاتلیسی خوشمزه به روش ترکیه ای

طرز تهیه دسر سارای تاتلیسی خوشمزه به روش ترکیه ای

طرز تهیه دسر سارای تاتلیسی دسر سارای تاتلیسی یکی از انواع دسرهای خوشمزه ترکیه ای است که با رسپی و مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه دسر لرزان خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه دسر لرزان خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه دسر لرزان دسر لرزان یک دسر خانگی بسیار خوشمزه است که بدون پودر ژلاتین یا مواد مصنوعی دیگر تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه چیز کیک سوهان مجلسی به روش سنتی

طرز تهیه چیز کیک سوهان مجلسی به روش سنتی

طرز تهیه چیز کیک سوهان چیز کیک سوهان یکی از انواع دسرهای خوشمزه و ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه دسر کازان دیبی

طرز تهیه دسر کازان دیبی , دستور پخت دسر کازان دیبی

دسر کازان دیبی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و محبوب کشور ترکیه است که با رسپی های متفاوتی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه دسر کازان دیبی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم دسر کازان دیبی
شیر۴ لیوان
شکر۱ لیوان
نشاسته ذرت۴ قاشق غذاخوری
آرد برنج۲ قاشق غذاخوری
وانیلنوک قاشق مرباخوری
مواد لازم دسر کازان دیبی
شکر۲ قاشق غذاخوری
کرهبه مقدار کافی

طرز تهیه دسر کازان دیبی

مرحله اول

برای تهیه دسر کازان دیبی به روش ترکیه ای در ابتدای کار ۳ لیوان از مقدار شیر را به همراه شکر درون یک قابلمه مناسب ریخته و روی حرارت قرار می دهیم تا ذرات شکر کاملا حل شده و شیر کمی گرم شود.

مرحله دوم

در ادامه آرد و نشاسته ذرت را به همراه وانیل درون شیر باقی مانده ریخته و به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد درون شیر حل شوند. حالا یک ظرف پیرکس مستطیل انتخاب کرده و درون آنرا با مقداری کره چرب می کنیم.

مرحله سوم

حالا شکر را به صورت پخش درون ظرف ریخته و کنار می گذاریم. زمانی که شیر گرم شد، آنرا از روی حرارت کنار گذاشته، سپس مخلوط شیر و نشاسته را به آرامی به آن می افزاییم و مجددا روی حرارت می گذاریم.

مرحله چهارم

در ادامه به هم زدن ادامه می دهیم تا مایه به غلظت فرنی نزدیک شود. زمانی که مایه به غلظت دلخواهمان رسید، آنرا از روی حرارت کنار گذاشته و به آرامی و به صورت یکنواخت درون ظرف پیرکس می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا ظرف را روی حرارت ملایم گذاشته و روی حرارت به آرامی می چرخانیم تا شکر کاملا آب شده و کاراملی شود، سپس از روی حرارت کنار گذاشته و اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت در دمای محیط بماند.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان ظرف را به مدت ۳ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا خنک شود و دسر ببندد. پس از گذشت این زمان اطراف دسر را با چاقو از قالب جدا کرده و درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 3 آذر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.