مطالب پر بازدید
طرز تهیه فاج شکلاتی خوشمزه و مجلسی مناسب پذیرایی

طرز تهیه فاج شکلاتی خوشمزه و مجلسی مناسب پذیرایی

طرز تهیه فاج شکلاتی فاج شکلاتی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و فوری بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طبع پرتقال برای مزاج‌های مختلف + تأثیر مصلح‌های پرتقال

طبع پرتقال برای مزاج‌های مختلف + تأثیر مصلح‌های پرتقال

طبع پرتقال طبع پرتقال در طب سنتی به میزان قابل توجهی به طعم آن وابسته است و می‌تواند از ترش تا شیرین متغیر باشد، که این امر تأثیرات مختلفی بر سلامتی دارد. …

طرز تهیه شیرینی لب دلبر خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه شیرینی لب دلبر خوشمزه و ساده به روش سنتی

طرز تهیه شیرینی لب دلبر شیرینی لب دلبر یکی از شیرینی های سنتی کشورمان است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به …

طرز تهیه کیک رافائلو خوشمزه و ساده به روش کافی شاپی

طرز تهیه کیک رافائلو

طرز تهیه کیک رافائلو , دستور پخت کیک نارگیلی رافائلو طرز تهیه کیک سفید برفی

کیک رافائلو یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک رافائلو در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک رافائلو
تخم‌ مرغ۶ عدد
شکر۲۰۰ گرم
آرد۱۸۰ گرم
نمک½ قاشق چایخوری
وانیل¼  قاشق چایخوری
عصاره بادام¼ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر۱ قاشق چایخوری
پودر نارگیل۵۰ گرم
مواد لازم فیلینگ
شکلات سفید۳۰۰ گرم
خامه صبحانه۱۵۰ گرم
خامه قنادی۴۰۰ گرم
پودر نارگیل و بادامبه مقدار کافی

طرز تهیه کیک رافائلو

مرحله اول

برای تهیه کیک رافائلو خوشمزه در ابتدای کار مایه فیلینگ را آماده می کنیم، برای این منظور شکلات سفید را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود، سپس خامه صبحانه را به آن می افزاییم.

مرحله دوم

حالا مخلوط می کنیم تا مایه فیلینگ یکدست شود، سپس به مدت ۲ ساعت درون فریزر گذاشته تا خنک شود. در ادامه به سراغ درست کردن کیک می رویم، برای این منظور فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود، سپس سفیده های تخم مرغ را از زرده های آن جدا کرده و درون دو کاسه جداگانه می ریزیم. در ادامه نصف مقدار شکر را به کاسه حاوی سفیده تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا سفیده تخم مرغ حجیم شود، سپس تا آماده شدن مایه کیک آنرا درون یخچال قرار می دهیم تا آب نشود. در ادامه مابقی مقدار شکر را به کاسه حاوی زرده تخم مرغ می افزاییم.

مرحله پنجم

در ادامه وانیل و عصاره بادام را به کاسه حاوی زرده تخم مرغ اضافه کرده و با دور تند همزن برقی به مدت ۵ تا ۷ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا کرم رنگ و کش دار شود حالا آرد را به همراه بیکینگ پودر و نمک درون الک می ریزیم.

مرحله ششم

حالا مواد خشک را ۳ مرتبه الک کرده و به همراه سفیده تخم مرغ به تناوب به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود. در ادامه پودر نارگیل را به کاسه می افزاییم.

مرحله هفتم

حالا مایه کیک را در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس درون دو قالب کمربندی هم سایز را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه مایه کیک را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و درون قالب ها می ریزیم.

مرحله هشتم

در این مرحله قالب ها را طبقه وسط فر قرار داده، سپس اجازه می دهیم کیک به مدت ۳۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک ها فرو برده و خارج می کنیم.

مرحله نهم

در صورتی که مایه کیک به سیخ چوبی و خلال دندان نچسبیده بود کیک ها کاملا پخته اند، سپس قالب ها را از فر خارج می کنیم. پس از اتمام استراحت مایه فیلینگ آنرا از فریزر خارج کرده و با دور تند همزن برقی هم می زنیم تا فرم بگیرد.

مرحله دهم

حالا خامه قنادی را با دور تند همزن برقی به مدت ۱۰ دقیقه هم می زنیم تا فرم بگیرد، سپس مقداری از آنرا جدا کرده و برای کاور کیک کنار می گذاریم و مابقی آنرا با مایه فیلینگ فرم گرفته مخلوط می کنیم.

مرحله یازدهم

در ادامه کیک ها را از قالب جدا کرده و به صورت ورقه ای نصف می کنیم، سپس یک لایه از کیک را روی سطح کار گذاشته و روی آن را با مایه فیلینگ کاور می کنیم و مجددا روی مایه فیلینگ را با یک ورقه کیک می پوشانیم.

مرحله دوازدهم

حالا مراحل را به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند، سپس اطراف کیک را با خامه قنادی باقی مانده کاور می کنیم و مقداری پودر نارگیل و بادام روی کیک می پاشیم و به دلخواه تزیین می کنیم. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 21 مهر 1401
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.