طرز تهیه نان پیاز داغ خوشمزه و مخصوص به روش سنتی

طرز تهیه نان پیاز داغ خوشمزه و مخصوص به روش سنتی

طرز تهیه نان پیاز داغ نان های حجیم و فانتزی یکی از انواع نان های پرطرفدار به حساب می آید. گاهی نان ها را با فیلینگ و مغزهای متنوع طبخ می کنند. …

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری ساده به روش مجلسی

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری ساده به روش مجلسی

طرز تهیه قرابیه خرمای حصیری قرابیه خرمای حصیری یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و قدیمی ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه شیرینی حاجی بادام خوشمزه و فوری به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی حاجی بادام خوشمزه و فوری به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی حاجی بادام شیرینی حاجی بادام یکی از شیرینی های سنتی ایرانی و مربوط به شهر یزد است که برای شب عید می توان تهیه نمود. این شیرینی به خاطر …

طرز تهیه کوکی شیر عسلی

طرز تهیه کوکی شیر عسلی , دستور پخت کوکی شیر عسلی

کوکی شیر عسلی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های گوناگونی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی شیر عسلی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کوکی شیر عسلی
کره۱۳۰ گرم
شیر عسلی۷۰ گرم
نشاسته ذرت۲۰۰ گرم

طرز تهیه کوکی شیر عسلی

مرحله اول

برای تهیه کوکی شیر عسلی خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و در فضای آشپزخانه قرار می دهیم تا کره کاملا نرم شود. حالا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله دوم

در ادامه اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. حالا کره را به همراه شیر عسلی درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با قاشق چوبی به اندازه ای که کره و شیر عسلی مخلوط و یکدست شوند هم می زنیم.

مرحله سوم

حالا نشاسته ذرت را درون کاسه الک کرده و با نوک انگشت خمیر را ورز می دهیم تا درون کاسه جمع شود. در ادامه مقداری از خمیر کوکی برداشته و درون قالب سیلیکونی می ریزیم سپس به خوبی فشار می دهیم.

مرحله چهارم

زمانی که خمیر کاملا فرم قالب را گرفت و همچنین هوای اضافی بین خمیر از بین رفت، آنرا به آرامی از قالب جدا می کنیم. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس خمیرهای فر داده شده را روی آن می چینیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کوکی ها را به همین ترتیب درست می کنیم، سپس درون سینی قرار می دهیم. حالا سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم کوکی ها به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند.

مرحله ششم

پس از گذشت این مدت، زمانی که روی کوکی ها کاملا طلایی شد، سینی را از فر خارج کرده و بدون دست زدن به آنها اجازه می دهیم کاملا خنک شوند. در نهایت کوکی ها را به آرامی از سینی فر جدا می کنیم.

مرحله هفتم

حالا مرکز کوکی ها را با مقداری شکلات آب شده پر کرده و اجازه می دهیم کاملا سفت شود. در نهایت کوکی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم، سپس به همراه چای تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 مرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.