مطالب پر بازدید
طرز تهیه نان خامه ترش خوشمزه و مخصوص مناسب برای صبحانه

طرز تهیه نان خامه ترش خوشمزه و مخصوص مناسب برای صبحانه

طرز تهیه نان خامه ترش تجربه شیرین پختن نان یکی از تجاربی است که به شدت به شما پیشنهاد میکنیم. “هنر زندگی در لحظه” را در پختن نان میتوانید بیابید. همان لحظاتی …

طرز تهیه نان مزگین سنتی الموت قزوین برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه نان مزگین سنتی الموت قزوین برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه نان مزگین نان مزگین یکی از انواع نان های سنتی و خوشمزه ایرانی است که با دستورها و مواد متنوعی تهیه می شود. این نان خوشمزه اصالتا متعلق به شهر …

راهنمای جامع درمان بیماری گواتر + از روش‌های سنتی تا مدرن

راهنمای جامع درمان بیماری گواتر + از روش‌های سنتی تا مدرن

درمان بیماری گواتر بیماری گواتر که بزرگ شدن غده تیروئید را نشان می‌دهد، عمدتاً به دلیل نوسانات عملکردی این غده ایجاد می‌شود و می‌تواند به کم کاری یا پرکاری تیروئید مرتبط باشد. …

طرز تهیه شونیز شکلاتی ساده و خوشمزه به روش بازاری

طرز تهیه شونیز شکلاتی

طرز تهیه شونیز شکلاتی , دستور تهیه شونیز شکلاتی خانگی

شونیز شکلاتی یکی از انواع شکلات های پرطرفدار و خوشمره است که برای پذیرایی در مهمانی های خاص بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شونیز شکلاتی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شونیز شکلاتی
بیسکویت شکلاتی۲ پیمانه
نوتلا۴ قاشق غذاخوری
فندقبه مقدار کافی
شکلات تلخبه مقدار کافی
بادام زمینیبه مقدار کافی

طرز تهیه شونیز شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه شونیز شکلاتی به روش خانگی در ابتدای کار فندق را درون یک تابه مناسب می ریزیم، سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار داده و فندق را به مدت ۵ دقیقه تفت می دهیم. در ادامه فندق ها را روی یک دستمال تمیز می ریزیم.

مرحله دوم

حالا یک دستمال دیگر روی فندق ها قرار داده و به صورت دورانی آنها را ماساژ می دهیم تا پوست اضافی آنها جدا شود. در ادامه بیسکویت پتی بور را خرد کرده و درون غذاساز می ریزیم، سپس به خوبی میکس می کنیم تا بیسکویت پودر شود.

مرحله سوم

در این مرحله نوتلا را به غذاساز اضافه کرده و مجددا میکس می کنیم تا یک خمیر شکلاتی بدست آید. در ادامه ۱ قاشق غذاخوری از خمیر شکلاتی جدا کرده و گرد می کنیم، سپس ۱ عدد مغز فندق تست شده درون آن قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا مجددا خمیر شکلاتی را گرد کرده تا مغز فندق میان آن پنهان شود. در ادامه این مراحل را به همین ترتیب ادامه می دهیم تا خمیر شکلاتی تمام شود، سپس ترافل های شکلاتی را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه درون فریزر قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در این فاصله بادام زمینی (یا هر نوع مغز به دلخواه) را به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس شکلات تلخ را درون یک کاسه مناسب خرد کرده و روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا ذوب شود. در ادامه بادام زمینی ها را درون یک تابه می ریزیم.

مرحله ششم

حالا تابه را روی حرارت ملایم قرار داده و به مدت ۵ دقیقه تفت می دهیم تا بادام زمینی ها تست شوند. در ادامه بادام زمینی های تست شده را به کاسه حاوی شکلات تلخ اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله هفتم

پس از گذشت ۱۰ دقیقه ترافل های شکلاتی را از فریزر خارج کرده، سپس درون مخلوط شکلات آب شده می غلطانیم. نهایت ترافل ها را روی توری قرار داده تا شکلات اضافی ریخته شود. در نهایت اجازه می دهیم شکلات روکش سفت شود. نوش جان.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 29 خرداد 1401
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.