طرز تهیه کیک یزدی خانگی ساده با پف زیاد به روش بازاری

طرز تهیه کیک یزدی خانگی ساده با پف زیاد به روش بازاری

طرز تهیه کیک یزدی کیک یزدی یکی از انواع کیک های سنتی ایرانی است که مانند شیرینی کشمشی به عنوان یک شیرینی مناسبتی شناخته می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه نان شیرمال خانگی خوشمزه و پف دار به روش ترکیه ای

طرز تهیه نان شیرمال خانگی خوشمزه و پف دار به روش ترکیه ای

طرز تهیه نان شیرمال نان شیرمال یکی از انواع نان های سنتی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که به عنوان صبحانه و عصرانه مصرف می شود، برای مشاهده این اموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه سوهان عسلی خوشمزه با مغز دلخواه به روش بازاری

طرز تهیه سوهان عسلی خوشمزه با مغز دلخواه به روش بازاری

طرز تهیه سوهان عسلی سوهان عسلی یکی از انواع آبنبات های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که بیشتر در عید نوروز استفاده می شود. این شیرینی خوشمزه شباهت زیادی به پولکی اصفهانی …

طرز تهیه کوکی دارک

کوکی دارک , طرز تهیه کوکی دارک , دستور پخت کوکی دارک

کوکی دارک یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی دارک در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
کره۱۰۰ گرم
پودرقند۵۰ گرم
تخم مرغ½ تخم مرغ
وانیل۱ قاشق چایخوری
آرد سفید قنادی۱۱۵ گرم
پودر کاکائو۲۰ گرم

طرز تهیه کوکی دارک

مرحله اول

برای تهیه کوکی دارک خوشمزه ابتدای کار کره را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار داده و اجازه می دهیم با دمای محیط هماهنگ شده و نرم شود. در ادامه یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله دوم

حالا پودر قند را درون کاسه حاوی کره اضافه می کنیم و با همزن دستی به مدت ۱۰ دقیقه مخلوط می کنیم تا مواد سفید و یکدست شود. در ادامه تخم مرغ را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس هم می زنیم تا بافت آن از لختگی خارج شود.

مرحله سوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه وانیل درون مخلوط کره و پودر قند می ریزیم، سپس مجددا با همزن دستی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه درون یک کاسه مناسب آرد را به همراه پودر کاکائو می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا آرد و پودر کاکائو را با هم مخلوط می کنیم، سپس درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم. در ادامه مخلوط آرد را به صورت یک باره درون مخلوط کره می ریزیم، سپس با نوک انگشت ورز می دهیم تا خمیر درون کاسه جمع شود.

مرحله پنجم

در این مرحله فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به طور کامل گرم شود. در ادامه روی سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس مقداری از خمیر کوکی را بر می داریم و در دست گرد می کنیم.

مرحله ششم

حالا کوکی های دارک را درون سینی فر می چینیم، سپس روی خمیر یک حفره سطحی ایجاد می کنیم. در ادامه سینی فر را طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم کوکی ها به مدت ۱۵ تا ۱۷ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا بپزند.

مرحله هفتم

در این مرحله زمانی که روی کوکی ها کاملا پخته شدند از فر خارج می کنیم و بدون دست زدن به کوکی ها اجازه می دهیم در دمای محیط کاملا خنک شوند، سپس از کاغذ روغنی جدا می کنیم و درون ظرف مورد نظرمان می چینیم.

مرحله هشتم

در نهایت به دلیل شیرینی کم کوکی ها بسته به سلیقه درون حفره های روی کوکی را با عسل، مارمالاد یا عسل سفید پر می کنیم. در ادامه کوکی های دارک را در ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 20 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.