طرز تهیه بیسکویت مونت کارلو خوشمزه و مخصوص با طعم نارگیلی

طرز تهیه بیسکویت مونت کارلو خوشمزه و مخصوص با طعم نارگیلی

طرز تهیه بیسکویت مونت کارلو بیسکویت مونت کارلو، تقریبا یک شیرینی نارگیلی است که به صورت فیلینگ شده و دوتایی یا به تنهایی و با تزیین مارمالاد و یا پودر پسته و …

طرز تهیه شکلات پشمکی

طرز تهیه شکلات پشمکی شکلات پشمکی حاج عبدالله دیجی کالا

شکلات پشمکی یکی از انواع شکلات های خوشمزه و جدید ایرانی است که می توانیم از آن در کنار نوشیدنی های داغ استفاده کنیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شکلات پشمکی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم شکلات پشمکی
پشمکبه مقدار کافی
شکلات تخته ای۱۵۰ گرم
پودر پستهبه مقدار کافی

طرز تهیه شکلات پشمکی

مرحله اول

برای تهیه شکلات پشمکی خوشمزه ابتدا ۲ شات قهوه (استکان کوچک) انتخاب می کنیم، سپس پشمک را درون یکی از شات های قهوه می ریزیم، سپس با قاشق آن را فشرده می کنیم و با شات دیگر روی پشمک را فشار می دهیم.

مرحله دوم

حالا زمانی که پشمک ها کاملا فشرده شدند شات ها را درون ظرف مناسب بر می گردانیم تا پشمک ها خارج شوند. در ادامه شکلات تخته ای را روی حرارت بخار کتری قرار می دهیم و بنماری می کنیم تا ذوب شود.

مرحله سوم

در این مرحله یک کاسه مناسب و بزرگ انتخاب می کنیم، سپس یک توری مناسب روی کاسه قرار می دهیم. در ادامه پشمک ها را به آرامی روی توری قرار می دهیم، سپس کاکائو بنماری شده را درون قیف یک بار مصرف می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا کاکائو را روی پشمک ها می ریزیم و کاملا پشمک ها را با کاکائو آب شده کاور می کنیم. در ادامه توری را چند بار روی کاسه می کوبیم تا کاکائو اضافی آن ریخته شود. در ادامه مقداری پودر پسته به عنوان تزئین روی پشمک ها می ریزیم.

مرحله پنجم

در این مرحله به آرامی پشمک ها را از توری جدا می کنیم و درون یخچال قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۰ دقیقه درون یخچال بماند تا شکلات سفت شود. در ادامه پس از ۱۰ دقیقه پشمک ها را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله ششم

در نهایت پشمک ها را به صورت برعکس درون شات های قهوه قرار می دهیم و قسمتی که کاکائو ندارد را با کاکائو کاور می کنیم. مجددا اجازه می دهیم پشمک ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم، سپس با چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 28 آذر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.