طرز تهیه شربت بار حرفه ای و براق برای انواع شیرینی و کیک

طرز تهیه شربت بار حرفه ای و براق برای انواع شیرینی و کیک

طرز تهیه شربت بار شربت بار یکی از مهم ترین شربت ها برای علاقمندان به شیرینی پزی است که می توانید از آن برای انواع شیرینی ها استفاده کنید، برای مشاهده این …

طرز تهیه شیرینی قطایف عربی فوق العاده خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه شیرینی قطایف عربی فوق العاده خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه قطایف عربی قطایف عربی یکی از انواع شیرینی های مغزدار و خوشمزه عربی است که شباهت های به قطاب ایرانی دارد، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل و مرحله به …

طرز تهیه کیک قهوه خوشمزه و مخصوص کافی شاپی با گردو

طرز تهیه کیک قهوه خوشمزه و مخصوص کافی شاپی با گردو

طرز تهیه کیک قهوه کیک قهوه یکی از انواع کیک های خوشمزه و پر طرفدار کافه ای است که با روش های متفاوتی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه مسقطی شیر

طرز تهیه مسقطی سه رنگ با شیر طرز تهیه مسقطی با شیر و زعفران فیلم طرز تهیه مسقطی با شیر طرز تهیه مسقطی با شیر و کاکائو طرز تهیه مسقطی با شیر برای دو نفر طرز تهیه مسقطی با شیر برای ۴ نفر

مسقطی شیر یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه ایرانی است که در گذشته به عنوان دسر هم سرو می شده است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه مسقطی شیر در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم مسقطی شیر
نشانسته ذرت۱ پیمانه
شیر۵ پیمانه
شکر۱ پیمانه
روغن مایع½ پیمانه
گلاب۱ پیمانه
زعفرانبه مقدار کافی
رنگ خوراکیبه مقدار کافی
مغز بادام و مغز پستهبه مقدار کافی
پودر هلنوک قاشق مرباخوری

طرز تهیه مسقطی شیر

مرحله اول

برای تهیه مسقطی شیر خوشمزه ابتدای کار یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس شیر را به همراه نشاسته ذرت و شکر به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه مخلوط نشاسته را تند تند هم می زنیم تا نشاسته گلوله نشود.

مرحله دوم

حالا مخلوط نشاسته را به مدت ۳۰ دقیقه روی حرارت ملایم هم می زنیم و اجازه می دهیم به غلظت برسد. در ادامه وقتی جوش زد، روغن را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود، سپس پودر هل را اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مسقطی شیر را مخلوط می کنیم، سپس اجازه می دهیم عطر هل به طور کامل آزاد شود. در ادامه مغز بادام و مغز گردو را به همراه گلاب به مسقطی شیر اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود.

مرحله چهارم

حالا مسقطی شیر را به ۲ قسمت تقسیم می کنیم، سپس به نیمی از مسقطی زعفران را به همراه رنگ خوراکی اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا رنگ مسقطی تغییر کند. در ادامه یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کف ظرف مورد نظر را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم و مایه مسقطی سفید را به صورت داغ درون ظرف می ریزیم، سپس مایه مسقطی زعفرانی هم به صورت داغ روی مایه سفید می ریزیم تا به هم بچسبند.

مرحله ششم

در نهایت روی مسقطی را با مغز بادام و گردو تزئین می کنیم، سپس به مدت ۴ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. در آخر پس از گذشت این زمان مسقطی را از یخچال خارج کنید و به اندازه دلخواه برش بزنید. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 21 آذر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.