طرز تهیه پلو شوید با نخود فرنگی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه پلو شوید با نخود فرنگی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه پلو شوید با نخود فرنگی پلو شوید با نخود فرنگی از غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که معمولا در کنار مرغ یا ماهیچه سرو می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه سنگ سیر خوشمزه و مجلسی به روش سنتی مهابادی

طرز تهیه سنگ سیر خوشمزه و مجلسی به روش سنتی مهابادی

طرز تهیه سنگ سیر سنگ سیر یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که اصالت آن متعلق به غرب کشورمان می باشد، برای مشاهده این آموزش آشپزی کردی در ادامه …

طرز تهیه مرغ بریان به روش چینی مخصوص و طعم خوشمزه

طرز تهیه مرغ بریان به روش چینی مخصوص و طعم خوشمزه

طرز تهیه مرغ بریان چینی مرغ بریان چینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار کشور چین است که طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه ماهی زعفرانی

طرز تهیه ماهی زعفرانی سرخ شده مجلسی

ماهی زعفرانی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که معمولا در رستوران ها به همراه سبزی پلو سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ماهی زعفرانی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
ماهی۲ عدد متوسط
سرکه۱ لیوان
زعفران دم کرده۶ قاشق غذاخوری
روغن زیتون۳ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش۴ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پودر سیر و زنجبیلبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی

طرز تهیه ماهی زعفرانی

مرحله اول

برای تهیه ماهی زعفرانی خوشمزه ابتدا شکم ماهی را به صورت کامل باز می کنیم و به خوبی می شوییم، سپس با دستمال خشک می کنیم. در ادامه با سرکه هر دو سمت شکم و پوست ماهی را ماساژ می دهیم.

مرحله دوم

پس از اینکه سرکه به خوبی به خورد گوشت ماهی رفت، سینی فر را با روغن به خوبی چرب می کنیم و ماهی ها را از سمت پوشت شان درون سینی فر قرار می دهیم. حالا مجددا کمی سرکه با برس روی شکم ماهی ها می مالیم.

مرحله سوم

در این مرحله اجازه می دهیم ماهی ها به مدت ۳۰ دقیقه استراحت کنند تا سرکه به طور کامل جذب گوشت ماهی شود. پس از گذشت ۱۵ دقیقه فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود.

مرحله چهارم

در همین حین روغن زیتون را به همراه مقداری نمک، پودر سیر، پودر زنجبیل، زردچوبه، فلفل سیاه، آب لیمو ترش و زعفران دم کرده درون یک کاسه کوچک می ریزیم، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد کاملا یکدست شونند.

مرحله پنجم

پس از اینکه زمان استراحت ماهی به اتمام رسید، مخلوط روغن مایع و ادویه ها را با برس روی شکم ماهی ها می مالیم. این کار را با صبر و حوصله انجام می دهیم تا تمام قسمت های گوشت ماهی پوشش داده شوند.

مرحله ششم

در این مرحله سینی را درون فر قرار داده و اجازه می دهیم ماهی ها به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت بپزند. پس از گذشت ۴۵ دقیقه ماهی را تست می کنیم و در صورتی که پخته بود، چند دقیقه گریل را روشن می کنیم تا روی ماهی طلایی شود.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 12 آبان 1400
جشنواره لاغری باربی شو

براساس تجارب ۳۰ ساله‌ی دکتر کرمانی رژیم گروهی بهترین راه‌حل برای حفظ انگیزه‌ی افراد طی رژیم و رسیدن به وزن دلخواه در زمانی کوتاه هست، بیش از ۹۰ درصد افرادی که با برنافیت زیرنظر دکتر کرمانی رژیم گروهی گرفتن به وزن دلخواهشون رسیدن

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.