مطالب پر بازدید
طرز تهیه شیرینی تاتلی بابا خوشمزه و مخصوص ترکیه ای

طرز تهیه شیرینی تاتلی بابا خوشمزه و مخصوص ترکیه ای

طرز تهیه شیرینی تاتلی بابا تاتلی بابا یک نوع شیرینی یا دسر ترکیه ای است که جزو شیرینی های شهد دار به حساب می آید. می توان از این شیرینی به عنوان …

طرز تهیه شیرینی دارچینی مکزیکی خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه شیرینی دارچینی مکزیکی خوشمزه به روش خانگی

طرز تهیه شیرینی دارچینی مکزیکی شیرینی دارچینی مکزیکی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه کشور مکزیک است که از نظر ظاهری شبیه به قطاب یزدی می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و …

خواص سدر، از تقویت پوست و مو تا خطرات پنهان و مضرات

خواص سدر، از تقویت پوست و مو تا خطرات پنهان و مضرات

خواص سدر در طب سنتی ایرانی و خاورمیانه، سدر به خاطر خواص درمانی‌اش معروف است، بیشتر از برگ‌ها و روغن‌های استخراجی از چوب و میوه‌اش استفاده می‌شود که هم در بهداشت و …

طرز تهیه کاپ کیک کشمشی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه کاپ کیک کشمشی

کاپ کیک کشمشی با ماست کاپ کیک کشمش و گردو کاپ کیک کشمشی بدون فر

کاپ کیک کشمشی یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کاپ کیک کشمشی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کاپ کیک کشمشی
تخم مرغ۳ عدد
شیر۱ لیوان سرخالی
شکر⅔ لیوان
وانیلنوک قاشق چایخوری
بکینگ پودر۲ قاشق مرباخوری
آردحدود ۲ لیوان
کشمش پلویی½ لیوان
زعفران دم کرده۱ قاشق غذاخوری
گلاب۲ قاشق غذاخوری
هل½ قاشق مرباخوری
روغن مایع⅓ لیوان

طرز تهیه کاپ کیک کشمشی

مرحله اول

برای تهیه کاپ کیک کشمشی خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود و زمان آماده شدن مایه کاپ کیک معطل نشویم. در ادامه کپسول های مخصوص کاپ کیک را با کمی روغن چرب می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله شکر را به همراه وانیل و تخم مرغ داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن به مدت ۳ تا ۵ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت مواد کشدار و رنگ شان کرمی شود، سپس روغن مایع را اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد را ۳۰ ثانیه دیگر مخلوط می کنیم، سپس شیر را به همراه زعفران دم کرده، گلاب و پودر هل به کاسه اضافه می کنیم و ۱ تا ۲ دقیقه دیگر مواد را مخلوط می کنیم تا کاملا با هم ترکیب شده و یکدست شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد و بکینگ پودر را با هم ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس یک مرتبه الک می کنیم. در ادامه ترکیب آرد و بکینگ پودر را مجددا درون الک می ریزیم و در حین مخلوط کردن با لیسک روی مواد درون کاسه الک می کنیم.

مرحله پنجم

حالا کشمش را با کمی آرد ترکیب می کنیم، سپس درون کاسه ریخته و به آرامی با لیسک ترکیب می کنیم تا کشمش ها به صورت یکدست درون مایه کاپ کیک پخش شوند. در ادامه مایه کیک را درون کپشول های چرب شده می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله کپسول ها را درون سینی فر قرار داده، سپس سینی را درون فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم کاپ کیک ها به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بپزند، سپس از فر خارج کرده و پس از خنک شدن در ظرف مورد نظرمان می چینیم.

لطفا امتیاز دهید
آخرین بروز رسانی در : شنبه 1 آبان 1400
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.