طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نعلی یا اشکی خوشمزه و ساده به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نعلی شیرینی نعلی یکی از انواع شیرینی ها خوشمزه و مجلسی ایرانی است که مانند شیرینی مربایی برای عید نوروز تهیه می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی کامل …

طرز تهیه کیک شکلاتی خوشمزه و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه کیک شکلاتی خوشمزه و مخصوص به روش قنادی

طرز تهیه کیک شکلاتی کیک شکلاتی یکی از انواع کیک های پر طرفدار در جهان است که معمولا به عنوان میان وعده یا عصرانه سرو می شود، برای مشاهده آموزش شیرینی پزی …

طرز تهیه شیرینی نان برنجی خوشمزه و خانگی اصیل با پیمانه

طرز تهیه شیرینی نان برنجی خوشمزه و خانگی اصیل با پیمانه

طرز تهیه شیرینی نان برنجی شیرینی نان برنجی یکی از انواع شیرینی های پر طرفدار است که از شیرینی ها اصیل ایرانی می باشد، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه …

طرز تهیه کیک پنیری

طرز تهیه کیک پنیر و زعتر طرز تهیه کیک ماسکارپونه طرز تهیه کیک پنیری بدون فر طرز تهیه کیک پنیری ساده طرز تهیه کیک پنیری شور طرز تهیه کیک پنیری شکلاتی چیز کیک با پنیر ماسکارپونه کیک پنیر آلمانی

کیک پنیری یکی از انواع کیک های خوشمزه و پنبه ای بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک پنیری در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک پنیری
تخم مرغ۴ عدد
شکر۲۲۰ گرم (½ لیوان + ¾ لیوان سرخالی)
ماست۲۰۰ گرم
پنیر خامه ای۴۰۰ گرم
کره۴۰ گرم
وانیلنوک قاشق چایخوری
آرد۱۰۰ گرم (¾ لیوان)

طرز تهیه کیک پنیری

مرحله اول

برای تهیه کیک پنیری خوشمزه ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا می کنیم. در ادامه زرده های تخم مرغ را به همراه نصف لیوان از شکر داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و با هم ترکیب می کنیم تا رنگ مواد سفید و روشن شود.

مرحله دوم

در این مرحله ماست را به همراه پنیر خامه ای، کره و وانیل به کاسه اضافه کرده و مواد را مجددا یک تا دو دقیقه مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه آرد را درون الک می ریزیم و روی مواد درون کاسه الک می کنیم.

مرحله سوم

در حین الک کردن آرد، مواد را با لیسک مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه سفیده های تخم مرغ را در یک کاسه جداگانه به خوبی مخلوط می کنیم تا کف کند، سپس باقیمانده شکر را اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم

مخلوط کردن سفیده تخم مرغ را تا زمانی که کاملا فرم بگیرد، ادامه می دهیم. باید سفیده را در حدی فرم دهیم که زمانی که کاسه را بر گرداندیم، از داخل کاسه نریزد. در ادامه سفیده تخم مرغ را طی سه مرحله به کاسه حاوی مواد اضافه کرده و با لیسک ترکیب می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کف یک قابلمه مناسب را با روغن یا کره به خوبی چرب می کنیم، سپس کمی کره داخل قابلمه می پاشیم. در ادامه قابلمه را بر می گردانیم تا آرد اضافه موجود در قابلمه بیرون بریزید، سپس مایه کیک را درون قابلمه می ریزیم.

مرحله ششم

قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم با شعله پخش کن قرار می دهیم، سپس یک دم کنی روی درب قابلمه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کیک به مدت ۳۵ تا ۴۵ دقیقه بپزد. پس از گذشت ۳۵ دقیقه می توانیم کیک را چک کنیم و در صورت پخته بودن از قابلمه خارج کنیم.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 1 آبان 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.