لیست آموزش طرز تهیه غذاهای نونی خوشمزه برای شام و ناهار

لیست آموزش طرز تهیه غذاهای نونی خوشمزه برای شام و ناهار

غذاهای نونی غذاهای نونی به غذاهایی گفته می شود که به همراه نان سرو می شوند و معمولا بدون استفاده از برنج تهیه می شود. امروزه خیلی از غذاهای نونی از منوی …

طرز تهیه سوپ مرغ مقوی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه سوپ مرغ مقوی خوشمزه و مجلسی به روش رستورانی

طرز تهیه سوپ مرغ سوپ مرغ یکی از انواع سوپ های خوشمزه و مقوی بین المللی است که در کشورهای مختلف با رسپی های متنوعی طبخ می شود، برای مشاهده این آموزش …

طرز تهیه آبگوشت ساده خانگی خوشمزه و سنتی در قابلمه و زودپز

طرز تهیه آبگوشت ساده خانگی خوشمزه و سنتی در قابلمه و زودپز

طرز تهیه آبگوشت آبگوشت که با نام دیزی هم شناخته می شود یکی از غذاهای معروف و سنتی ایرانیان است. این غذای خوشمزه یکی از پر طرفدارترین غذاهای ایرانی است که با …

طرز تهیه حریره سیر

طرز تهیه حریره سیر علت تغییر رنگ حریره سیر نی نی سایت علت سبز شدن حریره سیر پوره سیر در روغن زیتون موارد مصرف حریره سیر کاربرد حریره سیر

سیر یکی از چاشنی و ادویه هایی است که در غذا های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما همیشه و در همه فصول در دسترس نیست. حریره سیر یک نوع چاشنی است که با سیر و روغن خوراکی تهیه می شود و در یخچال نگه داری می شود. برای استفاده در هر غذا یک یا دو قاشق از آن را داخل غذا می ریزند. علاوه بر آن، روغنی که روی آن ریخته می شود، بو و عصاره سیر را دارد که می توان در غذا بدون وجود سیر، طعم و عطر آن را ایجاد کرد. حریره سیر را می توان حدود یکی دو سال در یخچال نگه داری و از آن استفاده نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حریره سیر در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم حریره سیر
سیر۵۰۰ گرم
روغن زیتون، کنجد یا مایع½ لیوان
نمک½ قاشق غذاخوری

 طرز تهیه حریره سیر

مرحله اول

برای تهیه حریره مخصوص با سیر در ابتدای کار، سیر ها را پوست می گیریم. توجه داشته باشید که بهتر است از سیر خشک استفاده کرد. سیر تازه مناسب حریره سیر نیست. سیر ها را می شوییم و اجازه می دهیم تا آب اضافه آن خارج شود.

مرحله دوم

سپس حبه های سیر را روی دستمال می ریزیم و می گذاریم کامل خشک شود. چون وجود آب روی سیرها باعث می شود که حریره سیر کپک بزند و با عث شل شدن حریره سیر می شود. سیر ها را داخل غذا ساز می ریزیم و غذا ساز را روشن می کنیم.

مرحله سوم

می توان سیر ها را درشت تر خرد کرد یا به صورت پوره در آورد. بسته به اندازه سیر به آن نمک می زنیم به طوری که شور نشود ولی خوش نمک شود و حالت چاشنی بودن را به حریره سیر بدهد. هر بار از حریره سیر یک قاشق داخل غذا بریزیم وجود این نمک مشکلی ایجاد نمی کند.

مرحله چهارم

کم کم شروع به اضافه کردن روغن می کنیم. سعی می کنیم از روغن گیاهی مثل روغن زیتون یا کنجد استفاده کنیم. ولی می تواناز روغن های خوراکی دیگر که تحمل دمای بالا را داشته باشند استفاده کرد. روغن را کم کم اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

مقدار روغن مشخص نیست و می توان حین استفاده نیز روغن را اضافه کرد. باید روغن به اندازه ای باشد که باعث روان تر شدن و حرکت مواد در دستگاه شود اما نباد انقدر باشد که از حالت حریری خارج شود. حریره سیر اماده است.

مرحله ششم

می توان آن را در یک شیشه ریخت و درب آن را محکم بست. می توان مقداری فلفل به دلخواه نیز اضافه کرد که کمی تند و تیز می شود. سپس شیشه ها را داخل یخچال نگه داری می کنیم و برای هر بار استفاده در غذا می توان یک قاشق از آن را درون غذا ریخت.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 28 تیر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.