طرز تهیه سس هلندی خوشمزه و مخصوص برای انواع غذا

طرز تهیه سس هلندی خوشمزه و مخصوص برای انواع غذا

طرز تهیه سس هلندی سس هلندی یکی از بهترین نوع سس ها است که به صورت گرم روی غذا سرو می شود. این سس علیرغم نام خود به فرانسه تعلق دارد. طعم …

طرز تهیه سس تارتار خوشمزه و مخصوص به روش اصیل فرانسوی

طرز تهیه سس تارتار خوشمزه و مخصوص به روش اصیل فرانسوی

طرز تهیه سس تارتار سس تارتار یکی از انواع سس های خوشمزه و پرطرفدار فرانسوی است که در کنار انواع غذاها سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت …

طرز تهیه مربای بهار نارنج خوشمزه و مخصوص بدون طعم تلخی

طرز تهیه مربای بهار نارنج خوشمزه و مخصوص بدون طعم تلخی

طرز تهیه مربای بهار نارنج مربا یکی از شیرینیجاتی است که برای صبحانه و عصرانه مورد استفاده قرار می گیرد. مربا معمولا از میوه های مختلف تهیه می شود. مربای بهار نارنج، …

طرز تهیه چتنی گوجه و فلفل

چتنی گوجه و فلفل , طرز تهیه چتنی گوجه و فلفل , دستور پخت چتنی گوجه و فلفل

چاتنی یا چَتنی یکی از انواع چاشنی های ساده و خوشمزه هندی است که به عنوان سس هم در کنار غذاهای دیگر سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چتنی گوجه و فلفل در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم چتنی گوجه و فلفل
گوجه فرنگی گوشتی۱ کیلو
فلفل سبز شیرین۳۰۰ گرم
فلفل سبز تند۲ تا ۳ عدد
فلفل دلمه ای قرمز۱ عدد
سیر۳ تا ۴ عدد
برگ جعفری۱ پیمانه
برگ گشنیزنصف پیمانه
برگ نعناسه چهار ساقه
سرکه انگورنصف پیمانه
روغن زیتونیک سوم پیمانه
نمک۲ قاشق مربا خوری

طرز تهیه چتنی گوجه و فلفل

مرحله اول

برای تهیه چتنی خوشمزه به روش هندی ابتدا گوجه فرنگی، فلفل شیرین، فلفل دلمه ای و سیر را به خوبی می شوییم، سپس قسمت های اضافی شان را جدا می کنیم. در ادامه نصف گوجه فرنگی ها را درون میکسر می ریزیم.

مرحله دوم

در این مرحله فلفل شیرین، سیر و فلفل دلمه ای را به میکسر اضافه می کنیم. در ادامه سبزی های معطر را می شوییم، سپس سبزی ها را نیز به میکسر اضافه کرده و مواد را میکس می کنیم تا به طور کامل یکدست شوند.

مرحله سوم

توجه داشته باشید به دلیل اینکه چاتنی خیلی آبکی می شود، فقط باید نصف گوجه فرنگی ها را میکس کنیم. در ادامه تمام مواد میکس شده را درون یک ظرف بزرگ می ریزیم. در ادامه فلفل های تند را به صورت ریز خرد کرده و اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله باقیمانده گوجه فرنگی را به صورت ریز خرد کرده و به ظرف می افزاییم. در ادامه نصف روغن زیتون را به همراه سرکه و نمک به ظرف اضافه کرده و مواد را با هم ترکیب می کنیم تا بافت شان یکدست شود.

مرحله پنجم

پس از اینکه مواد کاملا یکدست شدند، آنرا درون ظروف شیشه ای می ریزیم، سپس روی هر شیشه مقداری روغن زیتون می ریزیم. در ادامه روی درب ظرف ها یک کیسه پلاستیک قرار داده و درب ظرف ها را محکم می بندیم.

مرحله ششم

چاتنی را می توانیم از روز بعد مصرف کنیم، البته توصیه می شود، اجازه دهید چاتنی به مدت یک هفته داخل یخچال بماند تا جا بیفتند، سپس آنرا سرو  کنید. چانتی معمولا به همراه غذاهایی مثل فلافل، کتلت و انواع پلوها سرو می شود.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 30 آبان 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.