طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ خوشمزه به روش فرانسوی بدون فر

طرز تهیه شیرینی پفکی مرنگ شیرینی پفکی که با نام مرنگ هم شناخته می شود یکی از شیرینی های ساده فرانسوی است که نیاز به پخت ندارد، برای مشاهده این آموزش شیرینی …

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خوشمزه و مجلسی به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خوشمزه و مجلسی به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی شیرینی ناپلئونی یکی از انواع شیرینی های تَر خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید. همچنین …

طرز تهیه پنکیک خانگی ساده و خوشمزه پفکی برای صبحانه

طرز تهیه پنکیک خانگی ساده و خوشمزه پفکی برای صبحانه

طرز تهیه پنکیک خانگی پنکیک یکی از انواع صبحانه های خوشمزه بین المللی است که به دلیل اینکه در تابه های کوچک تهیه می شود با نام پنکیک شهرت یافته است. پنکیک …

طرز تهیه کیک سه رنگ

طرز تهیه کیک سه رنگ زعفرانی و کاکائویی کیک چند رنگ زبرا سه رنگ سه لایه

کیک سه رنگ، یک کیک زبرا است که با نسکافه و پودر کاکائو طعم دار می شود. این کیک یک کیک خاص است که نیاز به تزیین زیادی ندارد و با شکلات ذوب شده و پودر پسته تزیین می شود. این کیک را می توان به عنوان کیک عصرانه یا کیک های کافی شاپی تهیه نمود. این کیک ظاهر زیبا و طعم متفاوتی دارد و می توان به عنوان دسر یا شیرینی جهت پذیرایی در مهمانی ها سرو نمود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک سه رنگ در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک سه رنگ
تخم مرغ۵ عدد
شیر۱ لیوان
شکریک و نیم لیوان سر خالی
روغندو سوم لیوان
آرد سفیددو و نیم لیوان سر خالی
وانیلنصف قاشق چای خوری
بکینگ پودردو و نیم قاشق چای خوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری
پودر نسکافه۲ قاشق غذا خوری
آب جوش برای باز کردن نسکافهدو و نیم قاشق غذا خوری
آب جوش برای باز کردن کاکائودو و نیم قاشق غذا خوری
نمکیک چهارم قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک سه رنگ

مرحله اول

برای تهیه کیک خوشمزه و ساده به صورت سه رنگ در ابتدای کار دو کاسه برداشته و سفیده و زرده را از هم جدا می کنیم. به سفیده یک سوم از شکر دستور را اضافه کرده و با همزن می زنیم تا پف کند و فرم بگیرد. سپس درون یخچال می گذاریم تا بقیه مواد آماده شود.

مرحله دوم

به زرده بقیه شکر و وانیل را اضافه کرده با همزن می زنیم تا سفید رنگ و کشدار شود. در ادامه شیر و روغن را اضافه کرده و با همزن در حد مخلوط شدن می زنیم. آرد و نمک و بکینگ پودر را سه بار الک می کنیم و به مواد کم کم اضافه می کنیم.

مرحله سوم

سپس با لیسک مخلوط می کنیم تا یک دست شود. سپس سفیده را در سه مرحله به مواد اضافه کرده و به آرامی در یک جهت، مخلوط می کنیم. در ادامه پودر کاکائو را با آب جوش مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم تا خنک شود.

مرحله چهارم

پودر نسکافه هم جدا گانه با آب جوش مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم. مواد را به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم. به یک قسمت کاکائو حل شده و به یک قسمت نسکافه اضافه می کنیم. قسمت آخر هم می گذاریم ساده بماند.

مرحله پنجم

در این مرحله قالب را با کره چرب کرده و آرد پاشی می کنیم. سپس اول یک ملاقه از مواد ساده ، یک ملاقه از مواد نسکافه ای و در آخر یک ملاقه از مواد کاکائویی می ریزیم. همین کار را انقدر ادامه می دهیم تا مواد تمام شود.

مرحله ششم

حالا قالب را درون فری که از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به خوبی گرم کرده ایم، قرار می دهیم و اجازه می دهیم در طبقه وسط فر، به مدت ۵۰ دقیقه بپزد. وقتی کیک پخت، آن را از فر خارج کرده و کنار می گذاریم تا خنک شود.

مرحله هفتم

سپس کسیک را به آرامی از قالب خارج می کنیم. شکلات را درون یک کاسه می ریزیم. کمی روغن به آن اضافه کرده و روی بخار کتری قرار می دهیم تا کامل ذوب شود. سپس مواد را روی کل کیک می ریزیم و با پودر پسته تزیین می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 5 خرداد 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.