طرز تهیه کیک خیس کاراملی خوشمزه و ساده به روش کافی شاپی

طرز تهیه کیک خیس کاراملی خوشمزه و ساده به روش کافی شاپی

طرز تهیه کیک خیس کاراملی کیک خیس کاراملی یکی از انواع کیک های خوشمزه کافی شاپی است که معمولا برای عصرانه پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شکلات آلمانی ساده و خوشمزه به روش اصلی

طرز تهیه شکلات آلمانی ساده و خوشمزه به روش اصلی

طرز تهیه شکلات آلمانی شکلات آلمانی یکی از انواع شکلات های خوشمزه و ساده بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه کیک پرتقال و گردو خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه کیک پرتقال و گردو خوشمزه و ساده به روش خانگی

طرز تهیه کیک پرتقال و گردو کیک پرتقال و گردو یکی از انواع کیک های ساده بین المللی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه شیرینی مینیاتوری

طرز تهیه شیرینی مینیاتوری دو رنگ شیرینی مینیاتوری پسته شیرینی مینیاتوری شطرنجی

شیرینی مینیاتوری یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید می توان تهیه نمود. این شیرینی به خاطر کوچکی آن، مینیاتوری نام گذاری شده است. این شیرینی ها را در چهار طعم مختلف می توان تهیه کرد. این شیرینی ها را می توان به مدت یک ماه در ظرف بسته درون یخچال نگه داری کرد.

مواد لازم شیرینی مینیاتوری
روغن جامد۲۰۰ گرم
روغن مایع۵۰ گرم
پودر قند۳۰۰ گرم
وانیلیک هشتم چای خوری
پودر پسته و پودر گردوبه میزان لازم
پودر هل و پودر دارچیناز هر کدام ۱ قاشق چای خوری
پودر بادام زمینی و بادام هندیبه مقدار لازم
پودر زنجبیلبه مقدار لازم

دستور پخت شیرینی مینیاتوری

مرحله اول

برای تهیه شیرینی مینیاتوری خوشمزه و مجلسی ابتدا یک کاسه بر می داریم. روغن جامد را با همزن یک دقیقه می زنیم. سپس پودر قند و وانیل را اضافه کرده و ۵ دقیقه دیگر هم می زنیم. سپس روغن مایع را به آن اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا مخلوط یکدست شود.

مرحله دوم

سپس آرد را کم کم اضافه می کنیم و با دست مخلوط می کنیم تا خمیر لطیفی که به دست نچسبد بوجود آید. خمیر را به چهار قسمت تقسیم می کنیم. به یکی پودر کاکائو و به یکی پودر گردو و دارچین می زنیم. به قسمت سوم پودر پسته و هل اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله به قسمت چهارم هم پودر بادام درختی و زنجبیل و بادام هندی اضافه می کنیم. سپس خمیر ها را بین دو تکه کاغذ روغنی به قطر نیم سانت به صورت کاملا یکدست باز می کنیم. سپس با کاتر دلخواه آن ها را برش می زنیم.

مرحله چهارم

کف سینی فر را کاغذ روغنی قرار می دهیم و کمی با روغن چرب می کنیم.  سپس شیرینی ها را روی سینی می چینیم. فر را ۱۰ دقیقه قبل با دمای۱۸۰ درجه گرم می کنیم. سپس سینی فر را درون فر قرار داده و ۲۰ دقیقه با همان دما می گذاریم تا بپزد.

مرحله پنجم

در این مرحله خمیر های مخلوط نیاز به رومال ندارد اما برای خمیر ساده، زرده را رومال کرده و پودر مغزیجات را روی آن می پاشیم. بعد از پخت، صبر می کنیم شیرینی ها سرد شود سپس از کاغذ روغنی جدا کرده و در ظرف مناسب سرو می کنیم.

مطالب پیشنهادی

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 24 اسفند 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.