یکشنبه 10 اسفند 1399

طرز تهیه آش کلم برگ

طرز تهیه آش داش کلم آش کلم خوشمزه آش کلم برگ خوی  آش کلم کرمانی طرز تهیه آش کلم ارومیه آش کلم آذربایجان اش کلم شیرازی Ha  gl

این آش یک آش ایرانی است که زادگاه آن تبریز است اما در شهرهای مختلف به صورت های متفاوتی طبخ می شود. به طور مثال آش کلم باکویی که به آش آذربایجان شهرت دارد مانند آش کلم تبریزی است با این تفاوت که در سبزی آش آن ترخون هم می ریزند. در ارومیه به این آش تور شوله آش گویند و دستور طبخ آن مانند آش کلم تبریزی است. در آش کلم برگ خوی، رب گوجه و نعنا خشک استفاده می شود و برای مزه دار کردن آن از آبغوره و سماق استفاده می کنند. آش کلم تویسرکان با کلم قمری و.گوشت گوسفندی طبخ می شود. در اصفهان نیز دستور آش کلم مانند آش تبریزی است. در کل آش به عنوان یک غذای ساده و در عین حال مطلوب برای مردم ایران به حساب می آید و در سفره افطار ماه رمضان نیز جایگاه مناسبی دارد.

مواد لازم برای 6 نفر
نخود1 پیمانه
لوبیا چیتی1 پیمانه
بلغور گندم یا برنج نیم دانه½ پیمانه
کلم برگ سفید1 عدد بزرگ
سبزی آشی500 گرم
هویج3 عدد بزرگ
پیاز2 عدد بزرگ
کشکبه مقدار کافی
نعناع داغ و پیاز داغبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی
سبزی آش شامل تره و جعفری و گشنیز و اسفناج و ترخون می باشد

دستور پخت آش کلم برگ

مرحله اول

برای تهیه آش کلم برگ خوشمزه به روش تبریزی ابتدا حبوبات را شسته و از شب قبل داخل یک کاسه آب خیس می کنیم. اگر در این مدت بتوانید آب آن را چند مرتبه عوض کنید بهتر است و نفخ آن را کامل می گیرد.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را شسته و پوست می گیریم و به صورت خلالی خرد می کنیم. یک قابلمه بزرگ یا دیگ برداشته و روی شعله گاز قرار می دهیم. پیاز ها را در کمی روغن تفت می دهیم تا سبک و طلایی شود.

مرحله سوم

در این مرحله حبوبات را آبکش کرده و به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه کمی آب اضافه می کنیم و با حرارت کم 3 ساعت می پزیم. در اواسط پخت بلغور گندم یا برنج نمی دانه را اضافه می کنیم تا بپزد و باز شود.

مرحله چهارم

وقت حبوبات کامل پخته شد، کلم برگ ها را شسته و ریز خرد می کنیم. هویج را هم ریز خرد می کنیم و به آش اضافه می کنیم تا بپزد. بعد از 10 دقیقه سبزی آش را نیز اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم می گذاریم تا سبزی هم بپزد.

مرحله پنجم

در این مرحله پیاز داغ را به همراه نعنا داغ و مقداری نمک، فلفل و زردچوبه را هم به آش اضافه می کنیم و زمان می دهیم تا آش جا بیفتد. در آخر می توان کشک را به آش اضافه کرد یا بعد از سرو روی آش ریخت.

مرحله ششم

توجه داشته باشید که مقدار کشک را طبق سلیقه و ذائقه خود می توانید به مقدار دلخواه به آش اضافه کنید. در ادامه آش را می توان با هویج پخته شده، حبوبات، کشک و پیاز داغ تزیین کرد و به صورت داغ سرو نمود.

source

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.